theme switch

Platforma Bakkt uruchamia kontrakty terminowe na bitcoinie.

Bakkt jest to firma utworzona w 2018 roku, która umożliwia instytucjonalnym inwestorom bezpieczne lokowanie swoich środków w różnego rodzaju zasobach cyfrowych. W dniu 23.09 uruchamia ona na swojej platformie możliwość inwestowania w kontrakty terminowe na bitcoinie (ang. futures contracts). Jest to umowa kupna lub sprzedaży dwóch stron, które umawiają się na jakiś termin w przyszłości na sfinalizowanie transakcji po określonej wcześniej cenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mechanizmu ich działania zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu.

Korzyści z kontraktów terminowych.

Celem firmy jest  uczynienie kryptowalut wystarczająco przejrzystymi i uregulowanymi, aby osoby fizyczne mogły je wykorzystywać w detalicznym handlu. Wprowadzenie kontraktów terminowych pozwoli również uniknąć ekstremalnej zmienności bitcoina, dla osób, które chcą nim płacić. Kontrakty terminowe są rozliczane również za pomocą płatności w dolarach amerykańskich, przez co handlowcy nie muszą obsługiwać rzeczywistych monet cyfrowych. Powoduje to znaczne ułatwienie dla mniej zinformatyzowanych inwestorów, którzy nie posiadają portfeli czy kont giełdowych.

Debiut kontraktów terminowych na platformie nadszedł wreszcie po wielu miesiącach opóźnień. Początkowo miały zostać wprowadzone już w listopadzie ubiegłego roku, ale ich wdrożenie było kilkukrotnie cofane ze względu na brak zgody regulacyjnej od Amerykańskiej komisji handlu towarami na zasadach realizacji terminowej. Aktualnie udało im się spełnić wszystkie konieczne wymagania i są jednymi z pierwszych, którzy umożliwią terminowy obrót bitcoinem w USA.

Ryzyko inwestycyjne.

Kontrakty terminowe są również dostępne na takich giełdach jak np. binance. Aktualnie prowadzona jest kampania promocyjna zachęcająca do handlu za ich pomocą i za pierwsze wykorzystane 10 dolarów, kolejne 10 otrzymujemy gratis. Należy jednak pamiętać, że obrót nimi wiąże się zawsze z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Jak donoszą niektóre badania ponad 90% osób, które handlują na porządku dziennym kryptowalutami w jakiejkolwiek formie (dźwignia, kontrakty terminowe, standardowe zlecenia) jest stratnych, dlatego też zalecamy szczególną ostrożność.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Monero i Bitcoin najlepiej rokującymi kryptowalutami

Nowa funkcja w KantorBitcoin.pl - możliwość opłaty usług bitcoin złotówkami

» więcej artykułów