theme switch

Były doradca Ripple otrzymuje nominację do pracy w banku centralnym USA

Jeszcze kilka lat temu rynek walut cyfrowych nie był objęty żadnymi regulacjami, które pod względem prawnym klasyfikowałyby je jako określona klasa aktywów. Aktualnie wraz z rozwojem całej branży przepisy związane z walutami cyfrowymi stają się coraz bardziej klarowne. Wiedza w tej tematyce także coraz bardziej się popularyzuje, a wiedza na temat technologii blockchain przekłada się także na inne dziedziny ekonomii i nauki.

Były doradca ripple nominowany na wiceprzewodniczącego banku centralnego ds. nadzoru

Były doradca jednego z projektów kryptowalutowych - Michael Barr ma w niedługim czasie zostać nominowany przez prezydenta USA - Joe Bidena na wiceprzewodniczącego banku centralnego ds. nadzoru. Jest on profesorem prawa, a także pracował w administracji byłego prezydenta - Baraka Obamy. W piątek Biały Dom ogłosił, że jest on wyborem Bidena do nadzorowania rezerwy federalnej i ustalania  programów regulacyjnych. Michael Barr był członkiem rady nadzorczej Ripple Labs, a także pełnił funkcję asystenta sekretarza w departamencie skarbu dla instytucji finansowych. Uważany jest on za jednego z kluczowych architektów ustawodawstwa, które wpływa na politykę finansową Stanów Zjednoczonych.

„Barr ma silne poparcie z całego spektrum politycznego – i zostało potwierdzone przez Senat na zasadzie ponadpartyjnej. Rozumie, że ta praca nie jest partyzancka, ale odgrywa kluczową rolę w regulowaniu instytucji finansowych naszego kraju, aby zapewnić Amerykanom sprawiedliwe traktowanie i chronić stabilność naszej gospodarki”. - powiedział na konferencji prezydent Joe Biden

Z punktu widzenia inwestorów kryptowalutowych jest to bardzo dobry ruch. Może spowodować on, że regulatorzy z czasem będą przychylniej patrzeć na rynek walut cyfrowych, a nie komplikować przepisy najbardziej jak to możliwe. Sytuacja polityczna, prawna i gospodarcza, która ma miejsce w USA jest warta uwagi, ponieważ tamtejsze wydarzenia odbijają się na wszystkich rynkach finansowych na świecie, a najmocniej odczuwają je te rynki, które charakteryzują się dużą dynamiką wahań cenowych.

Powiązane

Kurs bitcoina odbił od 8 tys. dolarów. Co wydarzy się dalej?

Kryptowaluta ethereum - czym jest i jak działa jej sieć?

» więcej artykułów