theme switch

Halving bitcoina - co warto wiedzieć?

Kolejny halving bitcoina odbędzie się w okolicach 21 maja 2020 roku. Wielu inwestorów już spekuluje na temat tego, jak wydarzenie to wpłynie na jego cenę oraz trudność kopania. Aby uświadomić sobie dlaczego jest to jest tak ważne dla bitcoina należałoby pamiętać o kilku rzeczach związanych z działaniem sieci.

Na czym polega górnictwo?

Górnicy to ci, którzy zastępują scentralizowane podmioty takie jak banki i utrzymują sieć płatniczną. Bez nich sieć nie byłaby zabezpieczona, a nagroda w postaci bitcoinów jest zachętą do wykonywania przez nich niezbędnych działań, jakimi jest weryfikowanie transakcji. Polega to na dodaniu określonej transakcji do bloku, który zostanie przyłączony do łańcucha głównego w sieci.

Halving bitcoina jest to proces podczas którego zmniejszona o połowę zostaje liczba monet generowanych przez sieć. Powoduje to, że liczba coinów otrzymywanych przez górników z każdym blokiem spadnie z 12,5 do 6,25. Jest to proces cykliczny, który powtarza się regularnie co 4 lata i trwa do momentu, gdy wydobyty zostanie ostatni bitcoin. Halving jest konieczny, aby utrzymać liczbę monet znajdujących się w sieci na określonym poziomie. Maksymalna liczba monet jaka się w niej znajdzie, po wydobyciu przez górników ostatniego bitcoina to 21 milionów BTC.

Jak zmieniała się cena bitcoina na przestrzeni ostatnich halvingów?

Cena bitcoina rok przed pierwszym halvingiem: 2,55$

Cena bitcoina rok po pierwszym halvingu: 1037$

Cena bitcoina rok przed drugim halvingiem: 268$

Cena bitcoina rok po drugim halvingu: 2525$

Cena bitcoina rok przed trzecim halvingiem: 7100$

Cena bitcoina rok po trzecim halvingu: - tego dowiemy się w okolicach 21 maja 2021 roku.

Jak możemy jednak zauważyć zmniejszenie podaży bitcoina powoduje, że jego cena na przestrzeni kolejnego roku gwałtownie wzrastała.

Analiza ostatniego halvingu.

Jak możemy zauważyć w dzień halvingu cena bitcoina zanotowała lokalny dołek na poziomie 622$ - było to spowodowane tym, że inwestorzy którzy wiedzieli o wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem akumulowali swoje monety. Gdy osiągnęli oni odpowiedni profit, a było już co raz bliżej wydarzenia sprzedali oni swoje bitcoiny, aby zrealizować zysk. Następnie po tym wydarzeniu cena jeszcze przez 2 miesiące przechodziła odreagowanie, aby kontynuować wzrostowy trend spowodowany zmniejszoną podażą bitcoina do sieci.

Warto o tym wydarzeniu wiedzieć z odpowiednim wyprzedzeniem i odpowiednio się do niego przygotować.

Jeśli chcesz szybko i w prosty sposób kupić bitcoiny, skorzystaj z tej strony w kantorze kantorbitcoin.pl.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Kurs bitcoina do góry po odczycie inflacji w USA! Czy to koniec spadków?

Gdzie i jak kupić ethereum? - Nowa kryptowaluta w kantorbitcoin!

» więcej artykułów