theme switch

Monero i Bitcoin najlepiej rokującymi kryptowalutami

Grupa doradcza Satis Group wydała właśnie cytowany przez CNN raport odnośnie perspektyw poszczególnych kryptowalut. Wynika z niego, że kryptowalutami z największym potencjałem wzrostu wartości są Bitcoin oraz Monero. Na drugim końcu szacunków znalazło się Ripple, który wg firmy badawczej po prostu upadnie.

Prognoza ogromnego wzrostu wartości Monero, wynika z tego, że w opinii konsultantów z Satis Group, zyskiwać będą waluty, które umożliwiają anonimowy transfer wartości na rynki offshore i do rajów podatkowych, a właśnie Monero jest najstarszą i najbardziej dojrzałą kryptowalutą spośród nich. Prognozy odnośnie wzrostu wartości Bitcoina wynikają natomiast przede wszystkim z jego popularności i roli "cyfrowego złota".

Mniej ciekawe prognozy ma Satis dla posiadaczy Ripple, Cardano czy Stellar - we wszystkich przypadkach, te już bardzo mocno przecenione kryptowaluty stracą w kolejnych latach dalsze ponad 90% wartości, co w praktyce przełoży się na bankructwo tych projektów. Dlaczego tak miało by się stać? Zdaniem konsultantów Satis wynikać to będzie z braku zapotrzebowania na funkcje realizowane przez te waluty (które w praktyce otwarzają funkcje swoich protoplastów, lub jak XRP, są zbędne nawet w swojej natywnej infrastrukturze).

Raport Satis Group niewątpliwie daje wiele do myślenia, ale przynajmniej w zakresie wskazania kandydatów do wzrostu wydaje się również nam ze wszechmiar słuszny i uzasadniony.

Przypominamy, że od niedawna w kantorbitcoin.pl można kupić monero za PLN (można również sprzedać, ale akurat w tym przypadku my podzielamy bycze prognozy Satis).

Poniżej załączamy pełny raport Satis Group.

Powiązane

Facebook planuje stworzenie własnej kryptowaluty

Zainteresowanie tokenami NFT oraz Metaverse najmniejsze od kilku miesięcy

» więcej artykułów