theme switch

Amerykańscy senatorzy twierdzą, że nie byliby w stanie zablokować bitcoina.

Dnia 30 lipca 2019 roku w amerykańskiej komisji senackiej ds. bankowości, mieszkalnictwa i spraw miejskich miała miejsce debata związana regulacjami dotyczącymi kryptowalut. Zatytułowana była jako "Badanie ram regulacyjnych dla walut cyfrowych i blockchain". Senatorowie dyskutowali między innymi na temat wyzwań regulacyjnych, związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Nie zostało przedstawione jednak żadne rozwiązanie, jak można by je dopracować, aby były bardziej przyjazne dla państwa i użytkowników.

Gdyby Stany Zjednoczone mogły zadecydować, a nie twierdzę, że powinny mieć taką możliwość to nie chcielibyśmy kryptowalut w kraju. Ze względu na fakt, że jest to zjawisko globalne, rozpowszechnione na cały świat nie ma takiej łatwej możliwości zakazania ich." - stwierdził senator Michael Crapo

Podkreślił on również wcześniej, że powinny zostać wyznaczone jasne regulacje w tej kwestii i dodał jak ważna jest integralność amerykańskiego systemu finansowego.

Jednym z uczestników debaty był również Jeremy Alliare - współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Circle, który wypowiadał się w imieniu stowarzyszenia blockchainowego. Zapytany o to w jaki sposób kryptowaluty mogą osiągnąć wysoki poziom adopcji, jeśli staną przed różnymi przepisami regulacyjnymi w wielu krajach i potencjalnymi próbami zablokowania ich, odpowiedział następująco:

Cyfrowe zasoby istnieją, ponieważ istnieje internet. Kryptowaluty będą poruszać się  po całym świecie tak długo, jak będzie istniało to medium. Miejmy nadzieję, że będzie się to odbywać z wysokim poziomem bezpieczeństwa i ochrony danych.

Zaraz po zakończeniu tego wydarzenia kurs bitcoina zanotował niewielkie wzrosty. Jak mogliśmy zauważyć ledwie kilkuprocentowe zwiększenie się kursu bitcoina w ciągu ostatnich kilkunastu godzin spowodowało również, że pozycje krótkie, które wykorzystywały mechanizm dźwigni finansowej z dużym lewarem zostały zlikwidowane. Ich sumaryczna wartość w przybliżeniu tylko na platformie bitmex wynosiła około 22 miliony dolarów. Oznacza to, że spora część spekulantów spodziewała się dalszych spadków, a rosnący kurs po raz kolejny zaskoczył większość z nich.

Źródło : Reddit

 

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Samsung wchodzi na rynek kryptowalut dzięki usłudze SmartPay

Kolejny rekord ustanowiony przez bitcoina, kurs przekroczył 34,5 tys. dolarów!

» więcej artykułów