theme switch

Bahrain rozważa wprowadzenie obligacji opartych o kryptowaluty

Bitcoin i cały rynek kryptowalut najwyraźniej znalazł sprzyjające warunki do rozwoju w regionie Zatoki Perskiej. Kilka dni temu ADS Securities, jako pierwszy globalny broker wprowadził do oferty transakcje na bitcoin w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Obecnie natomiast stanowisko w kwestii bitcoina zajął szef rady ekonomicznej Bahrajnu, Khalid Al Rumaihi.

Al Rumaihi nie tylko potwierdził, że Bahrain widzi olbrzymi potencjał jaki stoi za bitcoin i rozwiązaniami finansowymi opartymi o blockchain, ale także stwierdził, że rozważa wprowadzenie krajowych obligacji opartych o kryptowalutę.

Bank centralny Bahrajnu już wprowadził Regulatory Sandbox czyli pewne wstępne regulacje (podobne do tych istniejących w Singapurze), które umożliwiają biznesom opartym o kryptowaluty legalne działanie na tamtejszym rynku. Dotychczas o możliwość funkcjonowania w ramach tych reguł zaaplikowały cztery firmy, spośród których dwie już otrzymały stosowną akceptację.

Bahrajnowi bardzo zależy na tym, aby zaadaptować rozwiązania blockchain i być w tym obszarze jednym z liderów regionu, co z kolei przełożyłoby się na przyciągnięcie regionalnych i globalnych biznesów kryptowalutowych. Al Rumaihi mówi "Co stoi na przeszkodzie aby Bahrain został lokalnym liderem technologii blockchain, podobnie jak w swoim regionie jest Singapur?".

O palmę pierwszeństwa Bahrain rywalizuje obecnie głównie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które właśnie ogłosiły plany stworzenia specjalnych regulacji dla całej branży FinTech, w ramach strefy Abu Dhabi Global Market (ADGM).

Powiązane

Ile energii elektrycznej zużywa sieć bitcoina?

Kryptowaluty w Portugalii całkowicie zwolnione z opodatkowania.

» więcej artykułów