theme switch

Giełda binance wznawia depozyty i umożliwia ponowny handel

Giełda binance po ostatnim hacku, o którym pisaliśmy szczegółowo poprzednim artykule wznowiła możliwość wykonywania transakcji, depozytów oraz wypłaty swoich środków. Przerwa w działaniu była spowodowana uszczelnianiem luk w systemie, przez które doszło do wspomnianych wydarzeń. Zanim giełda odzyskała pełną sprawność, administratorzy umożliwili anulowanie transakcji jakie znajdowały się w orderbooku, aby mieć pewność, że niechciane transakcje nie dojdą do skutku.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego konta administratorzy giełdy zalecają zmianę hasła oraz zresetowanie generatora kodów uwierzytelniających dla osób korzystających dwuetapowej weryfikacji. Warto również przeskanować swój komputer programem antywirusowym, aby upewnić się, że nie mamy na nim żadnego złośliwego oprogramowania.

Konkurs z pulą nagród o wartości ponad miliona dolarów

Chcąc wynagrodzić swoim użytkownikom przerwę jaka miała miejsce giełda zorganizowała event, w którym do podziału między wszystkie osoby biorące w nim udział będzie pula 50000 binance coinów. Wydarzenie to polega na tym, aby między 15 a 18 maja osiągnąć wolumen wykonanych transakcji na poziomie 1 bitcoina. Między osoby, którym się to uda podzielona zostanie pula nagród składająca się z waluty cyfrowej giełdy binance.

Co stało się ze skradzionymi podczas włamania bitcoinami?

Namierzając transakcje wykonywane z adresów, na których w sumie znajdowało się 7000 skradzionych bitcoinów możemy zauważyć, że zostały one podzielone na siedem różnych adresów. Na każdym z nich liczba bitcoinów waha się w przedziale od 707 do 1060 btc. Adresy te są bez przerwy monitorowane, więc złodzieje będą mieć utrudnione zadanie jeśli chcieliby spieniężyć skradzione środki.

W AMA (ang. ask me anything) organizowanym przez dyrektora generalnego binance - Changpenga Zhao odpowiadał on na pytania użytkowników. Rozwiał ich wątpliwości co do dalszego, sprawnego działania tej platformy oraz udzielił informacji w wielu innych kwestiach. Pytania oraz odpowiedzi jakie się pojawiły podczas tego wydarzenia dostępne są w tym artykule.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

 

Powiązane

Krok po kroku: Jak bezpiecznie przechowywać swoje środki?

Litecoin stawia kolejne kroki, aby zwiększyć anonimowość w sieci.

» więcej artykułów