theme switch

Bitcoin jest kobietą? Kto inwestuje w kryptowaluty

Brytyjska giełda kryptowalut London Block Exchange przeprowadziła badanie, z którego wynika, że aż co ósma kobieta rozważa zainwestowanie oszczędności w kryptowaluty. Oznacza to, że popularność tej formy inwestycji wzrosła w ciągu pół roku aż dwukrotnie - w analogicznym badaniu przeprowadzonym pod koniec 2017 roku wskaźnik ten wyniósł 6%.

Wskaźnik ten jest aktualnie jeszcze wyższy, jeśli przeanalizujemy odpowiedzi kobiet z pokolenia Millenials, czyli urodzonych po 2000 roku - aż 20% przedstawicielek tej grupy deklaruje zainteresowanie kryptowalutami i chęć inwestycji na rynkach krypto.

“Na świecie nadal panuje przekonanie, że kryptowaluty są rynkiem dla mężczyzn, lecz to nieprawda - fakty są takie, że przyrost liczby kobiet rejestrujących się na giełdach kryptowalut oraz dokonujących transakcji w kantorach bitcoin jest aktualnie dużo większy. Kobiety pojawiają się także jako menadżerowie i mentorzy dużych projektów z obszarów blockchain i kryptowalut” - mówi Agnes de Royere, starszy analityk London Block Exchange.

Charakterystyczne jest, że w tym samym okresie wskaźnik wzrostu zainteresowania inwestycjami krypotwalutowymi wśród mężczyzn pozostał praktycznie na niezmienionym poziomie. Raport pokazuje także, że kobiety podchodzą do inwestycji w sposób bardziej strategiczny i przemyślany oraz są mniej podatne na efekt FOMO (ang. fear-of-missing-out, czyli obawa przed przegapieniem okazji). Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn wykazują tendencję do konsultowania decyzji inwestycyjnych z najbliższymi przyjaciółkami i rodziną - inaczej niż mężczyźni, którzy zwykle decyzje inwestycyjne podejmują zupełnie samodzielnie i bez konsultacji z otoczeniem.

Powyższe wyniki wzrostu popularności kryptowalut wśród kobiet nie muszą być zaskoczeniem - jeśli przeanalizujemy płeć osób obserwujących twitterowe profile guru kryptowalut takich jak Vitalik Buterin (twórca Ethereum) czy Charlie Lee (twórca Litecoin) - aż 20% followersów to kobiety.

Analizując kim są inwestorzy w kryptowaluty, warto też zwrócić uwagę na ciekawe badanie przeprowadzone przez platformę transakcyjną eToro, za okres ostatniego roku. Wyniki badania przedstawia poniższa infografika

inwestycje w kryptowaluty badanie raport płeć

 

Statystyki transakcji w KantorBitcoin.pl również potwierdzają wzrost popularności transakcji wykonywanych przez Panie. Aż 27% transakcji wykonanych w naszym kantorze zostało dokonane przez Panie.

Powiązane

Najgorsze kryptowaluty roku 2018 (dotychczas) - czyli dlaczego HODL jest złe

Kurs bitcoina do góry po odczycie inflacji w USA! Czy to koniec spadków?

» więcej artykułów