theme switch

Atak hakerski - deweloper bitcoina stracił 200 bitcoinów

Starszy deweloper w sieci bitcoina Luke Dashjr, ogłosił na twitterze że jego klucz PGP (narzędzia służącego do szyfrowania, odszyfrowywania i uwierzytelniania między innymi poczty elektronicznej, plików, katalogów oraz partycji dyskowych) został naruszony w wyniku włamania, które spowodowało utratę znacznej ilości BTC. Dashjr dodał, że nie wiedział, jak to się stało.

Atak hakerski na dewelopera bitcoina

W ataku hakerskim skradzione zostało około 200 bitcoinów o sumarycznej wartości ponad 3,5 miliona dolarów. Z twittera możemy dowiedzieć się także, że użył techniki mieszania zwanej CoinJoin, która pomogła mu zachować anonimowość i ukryć skradzione środki. Po odkryciu kradzieży deweloper Luke Dashjr starał się skontaktować z FBI, aby pomogli mu ustalić jak doszło do kradzieży. CEO giełdy binance - Changpeng Zhao, zaoferował swoją pomoc.

Do kradzieży dochodzi miesiąc po tym od chwili gdy deweloper ujawnił, że jego serwer był używany przez nieznaną osobę i potwierdził obecność nowego szkodliwego oprogramowania w systemie. Po dalszych badaniach Luke Dashjr odkrył, że został stworzony specjalnie w celu skompromitowania jego serwera, zamiast być standardowym trojanem.

Teorii na temat wypadku pojawiło się bardzo wiele. Niektórzy byli ciekawi, jak mogło dojść do tak poważnego błędu, inni spekulowali o potencjalnym przypadku umyślnej utraty środków, aby je ukryć a inni na temat sposobu uchylania się od płacenia podatków poprzez twierdzenie o utracie majątku. Niektórzy uważali nawet, że samo konto na twitterze mogło zostać zhakowane.

Powiązane

W jakich krajach najwięcej osób posiada kryptowaluty?

Kurs bitcoina do góry po odczycie inflacji w USA! Czy to koniec spadków?

» więcej artykułów