theme switch

Donald Trump zapowiada emisję kolekcji tokenów NFT

NFT’s (ang. non-fungible tokens) są to utworzone kryptograficznie, niewymienialne tokeny, które umieszczone zostały w sieci blockchain. Ich główną cechą jest unikalność i brak możliwości stworzenia repliki. Każdy token posiada swój własny unikalny hash i nawet, jeśli doszłoby do próby podrobienia go (wykorzystując identyczną grafikę) to będzie on różnił się pod względem kryptograficznym od swojego oryginału, przez co łatwo będzie można wykryć podróbkę. Tokeny te mogą mieć określoną wartość, w zależności od tego kto je stworzył i co reprezentują, a w otwartej sieci blockchaina możemy śledzić, między jakimi adresami były one wcześniej transferowane oraz w jakich cenach dochodziło do transakcji.

Donald Trump dokonuje emisji tokenów NFT

Mimo kiepskiej sytuacji na rynku kryptowalut prezydent USA - Donald Trump postanowił wyemitować własną kolekcję tokenów NFT, które przedstawiają kartyz różnych etapów życia i mieści się na nich wizerunek byłego prezydenta USA. Całą kolekcja składa się aż 45 tys. tokenów NFT i wyprzedała się zaledwie w jeden dzień. Wyjściowa cena stanowiła około 99 dolarów za sztukę. Zaledwie po jednym dniu, gdy inwestorzy masowo wykupili wszystkie z nich, cena z rynku wtórnego wzrosła do 0,45 ethera za sztukę, co po aktualnym kursie wynosi 540 dolarów, a więc ponad pięciokrotnie więcej! Jak twierdzą emitenci tokenów są one stworzone wyłącznie w celach kolekcjonerskich i nie służą do spekulacji. Jednak wolny rynek rządzi się swoimi prawami i aspekt spekulacji jest dość oczywisty.

Oto jak wygląda przykładowy token NFT z tej serii:

https://opensea.io/assets/matic/0x24a11e702cd90f034ea44faf1e180c0c654ac5d9/24631

Ponadto każdy użytkownik, który kupił w przedsprzedaży 45 tokenów NFT ma mieć możliwość zjedzenia wspólnej kolacji, organizowanej dla 2000 uczestników, z byłym prezydentem USA - Donaldem Trumpem. Każdy zakupiony NFT brał również udział w loteriach z szansą na wygranie różnych nagród, w tym 20-minutowego spotkania z Trumpem, rozmowy telefonicznej, gry w golfa lub autografu podpisanego przez celebrytę. Można powiedzieć były prezydent wziął przykład ze swojej małżonki - Melanii Trump, która fokładnie rok temu ogłosiła swoją własną kolekcję NFT opartą na Solanie. Dochód został przeznaczony na zbiórkę pieniędzy na edukację dzieci zastępczych.

Powiązane

Bitmain wprowadza nową generację chipów do kopania bitcoin

Tesla kupuje bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów!

» więcej artykułów