theme switch

Facebook i instagram mają problem z podszywkami projektu libra.

Podczas gdy facebook stara się dopracować szczegóły swojego projektu Libra i uzgodnić wszelkie wątpliwości prawne jakie dookoła niego powstały, możemy zauważyć wysyp ogromnych ilości stron i reklam, które podszywają się pod niego, aby wyłudzić od niedoświadczonych inwestorów pieniądze i kryptowaluty. Jeśli jeszcze nie wiesz czym dokładnie jest projekt Libra, zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu. Podszywki reklamują się nawet bezpośrednio na platformie facebooka oraz instagramie i próbują przyciągnąć do siebie jak największą ilość potencjalnych ofiar, zanim zostaną wykryte i zablokowane.

Raport w sprawie fałszywych kont.

Zgodnie z opublikowanym w dniu 22 lipca przez The Washington Post raportem co najmniej kilkanaście fałszywych stron Libry krąży aktualnie po platformie facebooka oraz popularnej aplikacji do udostępniania zdjęć - instagramie. Fala fałszerzy podszywających się pod oficjalne podmioty, próbując utwierdzić w przekonaniu, że to oni są twórcami tego projektu. Niektóre z nich oferują sprzedaż monet libry ze zniżką, jeśli tylko widzowie wejdą na ich fałszywe strony internetowe. Wykorzystują one wizerunek twórcy facebooka - Marka Zuckerberga oraz oficjalne materiały promujące librę wraz z logiem platformy. Po ukazaniu się raportu kilka stron zostało usunięte, jednak na ich miejsce prawdopodobnie niedługo pojawią się kolejni oszuści. Należy zachować szczególną ostrożność inwestując swoje środki w tej branży i upewnić się, że dany projekt nie jest oszustwem, zwłaszcza jeśli chcemy go zakupić na etapie pierwszej oferty publicznej (ang. initial coin offering). Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Facebook usuwa reklamy i strony, które naruszają nasze zasady. Stale pracujemy nad poprawą wykrywania oszustw na naszych platformach - mówi w oświadczeniu Elka  Looks, rzecznik prasowy facebooka.

Fałszywe wiadomości związane z projektem rozprzestrzeniają się także na twitterze oraz platformie youtube. Prawdopodobnie nigdy całkowicie nie uda się ich wszystkich zablokować, ponieważ na miejsce jednej szybko pojawią się następne - bardzo podobne.

Pamiętaj, projekt libra jeszcze nie wszedł w życie, jeśli ktoś lub jakaś strona oferuje Ci kupno kryptowaluty libra to możesz z bardzo dużym prawdopodobieństwem uznać, że chce Cię oszukać.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Największa na świecie giełda bitcoin Bitfinex trzyma pieniądze w ...Banku Spółdzielczym w Skierniewicach

Czym jest initial exchange offering (IEO)? Wady i zalety.

» więcej artykułów