theme switch

Facebook rezygnuje z blokady reklam kryptowalutowych

Dnia 8 maja facebook dokonał zmiany w regulaminie serwisu, w której możemy przeczytać, że reklamowanie kryptowalut i technologii blockchain będzie wkrótce dozwolone. Zaktualizowana polityka firmy nie wymaga już wstępnej zgody na reklamy związane z walutami cyfrowymi, wiadomościami branżowymi lub wydarzeniami tematycznymi dotyczącymi walut cyfrowych. Jest bardzo dobra wiadomość dla społeczności kryptograficznej, ponieważ łatwiejsze będzie promowanie tej technologii na cały świat. Aktualizacja ta ma obowiązywać od 5 czerwca.

Nie ma jednak całkowitej dowolności w tym temacie, firmy chcące zareklamować swoją nową, świeżo utworzoną kryptowalutę nadal muszą przejść proces weryfikacji i złożyć odpowiednie wnioski, aby uzyskać na to zgodę. Cały czas obowiązuje również zakaz reklamowania ICO (ang. initial coin offering), ze względu na to, że duża ilość z nich ma na celu wyłudzenie pieniędzy od inwestorów. Więcej na temat ICO oraz innych form finansowania start-upów kryptowalutowych, możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Złagodzenie przepisów dotyczących kryptowalut może być związane z tym, że facebook planuje również utworzenie własnej kryptowaluty. Poza facebookiem rozważają to również takie serwisy jak telegram czy line. Inne popularne portale społecznościowe np. WeChat cały czas blokują czaty kryptowalutowe i wszystkie usługi związane z ich handlem.

Historia zakazu reklamy kryptowalut

W styczniu 2018 roku facebook ogłosił zakaz reklam promujących usługi finansowe, które wiązały się z wprowadzającymi w błąd praktykami promocyjnymi. Zakaz ten objął również kryptowaluty oraz początkowe start-upy, które miały na celu finansowanie projektów związanych z technologią blockchain. Wcześniej kilkukrotnie rozważano już aktualizację tych przepisów jednak do teraz nie pojawiło się żadna oficjalna zmiana w tej kwestii.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Czy scentralizowane giełdy zaczną upadać po bankructwie FTX?

KantorBitcoin uruchamia kantor w Republice Południowej Afryki

» więcej artykułów