theme switch

Sony interesuje się metaverse - czy dołączy się do rozwoju tej branży?

Firma Sony, która jest globalnym gigantem technologicznym ogłosiła w ostatnim czasie, że w ramach swojej nowej strategii rozwoju w większym stopniu będzie koncentrowała się na metaverse.

Metaverse jest to połączenie wielu elementów technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości rozszerzonej oraz video, gdy użytkownicy żyją w „cyfrowym świecie”. Branża ta dopiero raczkuje, ale już pojawiają się projekty blockchain, które starają się oprzeć o nią swój rozwój. W kierunku tym podążają także wielkie korporacje, a przykładem tego jest facebook, który w zacznym stopniu interesuje się rozwijaniem tej technologii.

Ekspansja sony i rozwój metaverse

Firma ta jest właścicielem marki playstation, inwestuje również w epic games, które stworzyło np. takie tytuły jak popularny Fortnite i inne studia gier, które są częścią planu pozwalającego na wejście do metaverse. Sony, jedna z najbardziej wpływowych firm, jeśli chodzi o rozrywkę i gry. Ogłosiła ona zainteresowanie wprowadzeniem większej liczby doświadczeń inspirowanych światem metaverse, aby przyciągnąć jeszcze szersze grono klientów.

Metaverse jest jednocześnie przestrzenią społecznościową i przestrzenią sieciową na żywo, w której przecinają się gry, muzyka, filmy i anime. - powiedział Dyrektor generalny Sony - Kenichiro Yoshida

Według wyników przedstawionych przez firmę, ponad 50% przychodów w ostatnim roku podatkowym pochodziło z działu rozrywki Sony, który obejmuje gry, filmy i usługi związane z muzyką. Wszystkie te działy mają możliwość znaleźć wykorzystanie we wspomnianym wcześniej wirtualnym świecie. Gdyby firmie udało się zostać pionierem na tym rynku, oznaczałoby to ogromne dodatkowe przychody, które mogą okazać się kluczowe w dalszej ekspansji japońskiego giganta technologicznego.

Ponadto firma posiada już szeroką bazę klientów, ze względu na mnogie tytuły gier na VR i googlach służących do korzystania z wirtualnej rzeczywistości, w sprzedaży których również zajmują topowe pozycje. Największym konkurentem może okazać się facebook (meta), który przejął markę Oculus VR i oferuje swoją aplikację Horizon Worlds tylko posiadaczom tego sprzętu.

Powiązane

Monero i Bitcoin najlepiej rokującymi kryptowalutami

Najgorsze kryptowaluty roku 2018 (dotychczas) - czyli dlaczego HODL jest złe

» więcej artykułów