theme switch

Fundacja Ethereum sprzedała ETH o wartości 100 milionów dolarów.

W wywiadzie dla "The portal" założyciel fundacji ethereum - Vitalik Buterin przyznał, że sprzedali oni swoją kryptowalutę o wartości 100 milionów dolarów. Wydarzenie to miało to miejsce podczas ostatniej "bańki" na kryptowalutach na przełomie 2017/2018 roku. Jak stwierdził Vitalik - sprzedali oni praktycznie na samej górce, gdy kurs ethereum bił nowe rekordy. Udało im się w ten sposób upłynnić 70 tys. monet co zapewni płynność finansową firmie na długie lata. Po bieżącym kursie ich wartość wynosiłaby poniżej 9,5 miliona dolarów.

Sprawiłem, że fundacja ethereum sprzedała około 70 tys. monet ETH praktycznie na samym szczycie, co podwoiło zasoby firmy - była to więc dobra decyzja, która miała znaczny wpływ na naszą przyszłość. ~~ stwierdził w wywiadzie Vitalik

Nawiązał  on w wywiadzie również do swoich tweetów z kulminacyjnego punktu bańki, gdy pisał, że kryptowaluty są przewartościowane, a kapitalizacja na tak wysokim poziomie była "niezasłużona" w porównaniu do tego, co faktycznie udało się wtedy osiągnąć. Było to w chwili, gdy kurs bitcoina dochodził do 20 tys. dolarów, a cena ethereum oscylowała  na poziomie 1400 dolarów za sztukę.

Sprzedaż na szczycie.

Jak wiadomo nie tylko Vitalik postanowił upłynnić część środków na szczycie tej bańki. Podobnie zachował się twórca litecoina - Charlie Lee. Różnica jednak polegała na tym, że Charlie Lee od razu po sprzedaży swoich litecoinów, poinformował on o tym na twitterze. Sprzedawał on również swoje monety w trzech rzutach, na różnych poziomach cenowych.

Z perspektywy czasu widzimy, że były to bardzo dobre posunięcia inwestorskie. W chwilach gdy na rynku panował największy entuzjazm zachowani oni "trzeźwy umysł" i zamiast ulegać emocjom spieniężyli część posiadanych zasobów.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych pozywa twórców kryptowaluty XRP.

Ethereum 2.0 - jakie zmiany zostaną wprowadzone w sieci tej kryptowaluty?

» więcej artykułów