theme switch

Jak kupić BentynCoin (BEN)? - instrukcja

KantorBitcoin jest bardzo wygodnym serwisem jeśli chcemy kupić BentynCoiny (BEN) za polskie złote (PLN).

[box]

Ważne! Przed przystąpieniem do zakupu powinieneś posiadać Portfel Ethereum, czyli miejsce, w którym będziesz mógł przechowywać swoje BentynCoiny, a w przyszłości również inne tokeny. Jeśli korzystasz już z portfela sprzętowego typu Ledger Nano lub Trezor, który używasz do przechowywania np. bitcoinów, to dobrze - te portfele mają także możliwość przechowywania Ethereum i tokenów opartych o ETH. Jeśli nie masz dotychczas żadnego portfela na kryptowaluty, możesz go łatwo wygenerować online, korzystając np. z serwisu myetherwallet.com. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami, a wszystko po kolei wyjaśnimy.

Pierwszym krokiem do zakupu BentynCoinów, jest przejście na stronę BentynCoin w kantorbitcoin.pl. Lewa część strony zawiera wiele materiałów informacyjnych (video i artykułów) związanych z działalnością twórcy BentynCoina - Szczepanem Bentynem, jak i o samym BentynCoinie. W prawej kolumnie znajduje się pulpit z informacjami o aktualnej cenie sprzedaży i skupu BentynCoinów, a także drugi panel, z listą usług i towarów jakie możesz zamówieć za BentynCoiny bezpośrednio z KantorBitcoin.pl

Aby zakupić BentynCoiny, w panelu z ceną należy kliknąć zielony przycisk "Kup BEN". W efekcie przejdziemy na stronę z formularzem zakupu jak na rysunku poniżej.

kupno bentyncoin za pln Rys. Formularz zakupu BentynCoin za PLN

Formularz domyślnie zostanie wypełniony przykładowymi danymi. Po zmianie kwoty podawanej w BEN automatycznie zostanie dokonane przeliczenie na odpowiadającą jej kwotę w PLN, i odwrotnie. W związku z tym, jeśli wiemy ile BentynCoinów chcemy kupić, powinniśmy tą wartość wprowadzić w polu Otrzymasz, a wtedy automatycznie zostanie przeliczona i pokazana w polu Kwota wymagana wpłata w złotówkach wyliczona wg bieżącego kursu wymiany.

[box]

Uwaga. Kwoty automatycznie przeliczane w kalkulatorze nie uwzględniają prowizji od sprzedaży, a także bazują na kursie BentynCoina z chwili wprowadzania danych do formularza. Kantor bitcoin wymienia kryptowalutę w oparciu o kurs z momentu zaksięgowania wpłaty, dlatego ostateczna wartość wypłaty może (choć nie musi) nieznacznie różnić się od tej podanej w formularzu.

Trzecie pole u góry formularza Wymiana pozwala nam wybrać tryb w jakim kantor ma wymienić nasze BentynCoiny. Domyślnie zaznaczona jest opcja wymiany automatycznej, przy której natychmiast po wpłacie złotówek do kantoru zostaną one zamienione na BentynCoiny wg bieżącego kursu, bez dodatkowych potwierdzeń. Klikając pole wyboru pod opcją Wymiana, można wybrać oczekiwany tryb wymiany spośród:

  • automatyczna – natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty PLN zostaną one zamienione na BentynCoiny wg bieżącego kursu, bez dodatkowych potwierdzeń
  • potwierdzenie email zawsze – po zaksięgowaniu wpłaty w PLN otrzymamy mailem powiadomienie z informacją o aktualnym kursie BentynCoiny i możliwością jego zatwierdzenia lub anulowania transakcji. To rozwiązanie daje większą kontrolę nad kursem wymiany, lecz wymaga, abyśmy byli dostępni online i mogli zareagować na e-maila, gdyż bez tego nie dojdzie do wymiany.
  • potwierdzenie email różnicy kursu >3%  – jest to opcja pośrednia dla powyższych dwóch, przy której ręcznie musimy zatwierdzić kurs wymiany tylko w przypadku gdy zmieni się on o więcej niż 3% względem tego aktualnego na moment wypełnienia formularza wymiany. Jeśli różnica będzie mniejsza, wymiana zostanie zrealizowana automatycznie.

W polu Adres Ethereum należy wprowadzić adres w sieci ethereum, na który mają zostać przelane BentynCoiny po wymianie. BentynCoin jest tokenem opartym o blockchain Ethereum, dlatego w formularzu podajemy właśnie adres swojego portfela Ethereum.

Poniżej głównej części formularza należy w odpowiednich polach podać swoje dane kontaktowe, tj. adres E-mail, który jest obowiązkowy oraz opcjonalnie numer telefonu do kontaktu. Podanie numeru telefonu jest nieobowiązkowe, jednak rekomendujemy, aby je wypełniać, gdyż w przypadku jakichś niejasności lub wystąpienia problemów związanych z transakcją pozwoli to nam szybciej skontaktować się i wyjaśnić wątpliwości.

Aby ostatecznie zlecić transakcję zakupu BentynCoinów należy zaakceptować Regulamin zaznaczając odpowiednie pole wyboru i kliknąć przycisk Kup BentynCoin.

Po kilku sekundach od kliknięcia Kup BentynCoin na ekranie pojawi się opcja wyboru sposobu wpłaty złotówek.

 

zakup bentyncoin za PLN Rys. Po wypełnieniu formularza zamówienia pojawiają się opcje wpłaty PLN

Aby wybrać bank do wpłaty należy kliknąć jej logo. Wpłatę powinniśmy dokonać w kwocie dokładnie takiej jak zdeklarowana w formularzu. Ważne też jest wpisanie tytułu przelewu dokładnie takiego jak podany po wybraniu opcji. Wszystkie dane dotyczące zlecenia są także automatycznie przesyłane e-mailem pod adres wskazany w formularzu.

Powiązane

» więcej artykułów