theme switch

Ukraina w kryzysowej sytuacji - jak wspomóc ich za pomocą kryptowalut?

Od 24 lutego bieżącego roku u naszych sąsiadów trwa konflikt zbrojny z rosją. Ukraina jest w bardzo trudnej sytuacji. Oblegane jest bardzo wiele miast, a tamtejsze wojsko i władza oraz ludność cywilna starają się z całych sił stawić czoła okupantowi. Na rosję nałożone już zostało wiele sankcji przez UE, Wielką Brytanię, USA oraz inne kraje. Wiele firm i federacji sportowych wycofuje się z jakichkolwiek koneksji związanych z tym krajem.

Ukraina - wsparcie za pomocą kryptowalut

Powstaje wiele zrzutek i działań różnych fundacji, które zbierają środki na pomoc humanitarną i militarną dla Ukrainy. Ukrainę można wspierać również za pomocą kryptowalut, jednak należy uważać, gdzie wpłaca się środki bo jak przy każdej okazji, pojawia się również wiele oszustw. W tym artykule przedstawimy kilka najbardziej sprawdzonych sposobów na wsparcie Ukrainy za pomocą kryptowalut, w których mamy pewność, że nie trafią one w niepowołane ręce.

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na wpłatę kryptowalut jest skorzystanie z adresów, które dostępne są na ich oficjalnym twitterze. W ten sposób można wpłacać donacje w postaci bitcoina, ethera, a także stablecoina USDT (ERC-20).

Wpłaty bitcoina- Ukraina. Wpłaty bitcoina- Ukraina.

Jak możemy zauważyć, na portfel ten trafiło już ponad 212 bitcoinów, co po aktualnym kursie daje kwotę ponad 9 milionów dolarów!

Zbiórka dla Ukrainy giełdy Binance.

Drugim sprawdzonym sposobem na wsparcie Ukrainy, jest wpłata poprzez największą giełdę na świecie - Binance. Giełda ta prowadzi specjalny fundusz - Humanity First - Ukraine Emergency Relief Fund, do którego możemy wpłacać środki jeśli posiadamy konto na tejże giełdzie. Giełda ta prowadzi pomoc charytatywną dla różnych inicjatyw już od wielu lat i jest sprawdzonym sposobem na przekazanie swoich środków. Środki te następnie przekazywane są do wielkich fundacji non-profit, które pomagają na Ukrainie.

ukraina binance

Giełda z własnych środków przekazała 10 milionów dolarów na wsparcie Ukrainy, natomiast jej użytkownicy wpłacili już ponad 6 milionów dolarów. Wpłacać można takie kryptowaluty jak BTC, ETH, BNB oraz BUSD.

Powiązane

Kurs bitcoina na rozdrożu - jakie losy czekają go dalej?

Elon Musk przyjmuje płatności w bitcoinach za samochody Tesli.

» więcej artykułów