theme switch

Japońskie giełdy zostają instytucjami finansowymi

Zgodnie z przepisami, które zostały wprowadzone w Japonii w kwietniu br., tamtejsze giełdy bitcoin musiały zostać pełnoprawnymi instytucjami finansowymi - tak się właśnie dzieje. Po kilku miesiącach pierwsze 2 giełdy - BitFlyer oraz Quoine - otrzymały od japońskiego urzędu nadzoru finansowego licencje na działalność.

Z punktu widzenia przedsiębiorców to oczywiście dodatkowe obowiązki formalne i raportowe związane z prowadzeniem działalności, ale z drugiej strony także komfort, gdyż w praktyce banki, z którymi taka giełda z natury rzeczy współpracuje, nie mogą z dnia na dzień wypowiedzieć umów lub stawiać przeszkód związanych z zarządzaniem przez giełdę własnymi pieniędzmi zdeponowanymi w banku. Taka sytuacja jest niestety nagminna w przypadku innych krajów, gdzie kwestie przedsiębiorczości związanej z bitcoin nie są uregulowane (np. w Polsce).

Miejmy nadzieję, że wkrótce inne kraje pójdą w ślady Japonii i globalnie firmy bitcoin będą traktowane na równi z innymi firmami z branży FinTech.

 

Informacja na podstawie: http://www.prnewswire.com/news-releases/quoine-is-the-first-global-cryptocurrency-fintech-company-to-receive-license-from-japan-financial-services-agency-300528136.html

Powiązane

Z każdym rokiem zwiększa się liczba adresów akumulujących bitcoina.

Duże giełdy wycofują możliwość handlu na dźwigni dla inwestorów z USA.

» więcej artykułów