theme switch

Kolejny rekord ustanowiony przez bitcoina, kurs przekroczył 34,5 tys. dolarów!

Jeszcze nie tak dawno, spodziewaliśmy się, że poziom 30 tys. dolarów (112 tys. PLN) dla bitcoina będzie znaczną barierą psychologiczną, a także ze względu na ilość zleceń sprzedaży na tym poziomie i przewartościowanie w krótkich interwałach czasowych odbije on od tego poziomu i dojdzie do lekkiej korekty. Kurs bitcoina jednak po raz kolejny zaskoczył inwestorów i zaledwie w ciągu 48 godzin nie dość, że przebił poziom 30 tys. dolarów to dobił już prawie do 35 tys. dolarów (131 tys. PLN) za sztukę!

Kurs bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Na drodze bitcoina nie ma w tej chwili żadnych linii oporu, ponieważ porusza się on po "niezbadanym" terenie. Osiąga poziomy, które jeszcze w marcu ubiegłego roku były praktycznie niewyobrażalne w tak krótkim czasie. Po tak gwałtownych wzrostach prędzej czy później na pewno dojdzie do większej korekty cenowej tego aktywa, jednak o takowej korekcie mówi się już od czasu, gdy przebił o 15 tys. dolarów. Zaledwie w ciągu niecałych trzech dni, które upłynęły w bieżącym roku, jego cena wzrosła już o 20%!

Dominacja bitcoina

Dominacja bitcoina na rynku kryptowalut w ciągu ostatniego miesiąca, gdy notował on największe wzrosty zwiększyła się o 10%. Oznacza to, że radził sobie znacznie lepiej niż większość altcoinów na rynku. Gdybyśmy jednak historycznie spojrzeli, na to jak zmieniała się ta wartość, to możemy zauważyć, że podobne gwałtowne wzrosty wartość ta notowała na okres, którego następstwem był tzw. "sezon na altcoiny" i dominacja bitcoina w znacznym stopniu spadała, ponieważ wiele osób uznawało, że jest on już zbyt drogi i lokowała swój kapitał w innych kryptowalutach.

Opłaty w sieci bitcoina

Aktualnie opłaty transakcyjne w sieci bitcoina utrzymują się na średnim poziomie i opłata transakcyjna wynosi 8 dolarów. Jest to sporo, ale kwota ta gwarantuje nam, że transakcja przejdzie w kolejnym bloku. W porównaniu do tego, jakie były koszty transakcyjne podczas poprzedniej hossy, gdy bitcoin osiągał rekordowe 19 tys. dolarów, jesteśmy w tej chwili na o wiele niższym poziomie zainteresowania. W 2017 roku w szczytowym punkcie średnia opłata transakcyjna przekroczyła ponad 50 dolarów!

Powiązane

Spadek kursu bitcoina - jakie czynniki mogły go spowodować?

Kryptowaluta Dash - wszystko co warto o niej wiedzieć.

» więcej artykułów