theme switch

Jak kupić Bitcoin? Instrukcja krok po kroku

KantorBitcoin jest bardzo wygodnym serwisem jeśli chcemy kupić bitcoiny szybko i w atrakcyjnej cenie. Sam zakup kryptowaluty realizowany jest w kilku prostych krokach.

[box]

Ważne! Przed przystąpieniem do zakupu powinieneś posiadać Portfel bitcoin czyli miejsce, w którym będziemy przechowywać zakupione bitcoiny. Jeśli nie wiesz jak założyć Portfel bitcoin, skontaktuj się z nami, a wszystko po kolei wyjaśnimy.

Pierwszym krokiem do zakupu bitcoinów, jest wybranie z górnego menu opcji Kupno i sprzedaż bitcoin. Innym rozwiązaniem jest kliknięcie przycisku Kup na komponencie serwisu, w którym podawane są aktualne ceny skupu i sprzedaży bitcoinów.

Rys. Opcje przejścia do kantoru bitcoin

Po przejściu na stronę sprzedaży ujrzymy formularz jak na rysunku poniżej. Domyślnie zaznaczona będzie opcja Chcę kupić bitcoiny, gdyż w przypadku przejścia na stronę z górnego menu domyślną będzie opcja zakupu bitcoinów.

Rys. Funkcja zakupu bitcoinów

Formularz domyślnie zostanie wypełniony przykładowymi danymi. Po zmianie kwoty podawanej w BTC automatycznie zostanie dokonane przeliczenie na odpowiadającą jej kwotę w PLN, i odwrotnie. W związku z tym, jeśli wiemy ile bitcoinów chcemy kupić, powinniśmy tą wartość wprowadzić w polu Otrzymasz, a wtedy automatycznie zostanie przeliczona i pokazana w polu Kwota wymagana wpłata w złotówkach wyliczona wg bieżącego kursu bitcoin.

[box]

Uwaga. Kwoty automatycznie przeliczane w kalkulatorze nie uwzględniają prowizji od sprzedaży, a także bazują na kursie bitcoina z chwili wprowadzania danych do formularza. Kantor bitcoin wymienia kryptowalutę w oparciu o kurs z momentu zaksięgowania wpłaty, dlatego ostateczna wartość wypłaty może (choć nie musi) nieznacznie różnić się od tej podanej w formularzu.

Trzecie pole u góry formularza Wymiana pozwala nam wybrać tryb w jakim kantor ma wymienić nasze bitcoiny. Domyślnie zaznaczona jest opcja wymiany automatycznej, przy której natychmiast po wpłacie złotówek do kantoru zostaną one zamienione na bitcoiny wg bieżącego kursu, bez dodatkowych potwierdzeń. Klikając pole wyboru pod opcją Wymiana, można wybrać oczekiwany tryb wymiany spośród:

  • automatyczna – natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty PLN zostaną one zamienione na bitcoiny wg bieżącego kursu, bez dodatkowych potwierdzeń
  • potwierdzenie email zawsze – po zaksięgowaniu wpłaty w PLN otrzymamy mailem powiadomienie z informacją o aktualnym kursie bitcoin i możliwością jego zatwierdzenia lub anulowania transakcji. To rozwiązanie daje większą kontrolę nad kursem wymiany, lecz wymaga, abyśmy byli dostępni online i mogli zareagować na e-maila, gdyż bez tego nie dojdzie do wymiany.
  • potwierdzenie email różnicy kursu >3%  – jest to opcja pośrednia dla powyższych dwóch, przy której ręcznie musimy zatwierdzić kurs wymiany tylko w przypadku gdy zmieni się on o więcej niż 3% względem tego aktualnego na moment wypełnienia formularza wymiany. Jeśli różnica będzie mniejsza, wymiana zostanie zrealizowana automatycznie.

Rys. Wybór trybów zakupu bitcoin w kantorze

W polu Adres bitcoin należy wprowadzić adres w sieci bitcoin, na który mają zostać przelane bitcoiny po wymianie.

Poniżej głównej części formularza należy w odpowiednich polach podać swoje dane kontaktowe, tj. adres E-mail, który jest obowiązkowy oraz opcjonalnie numer telefonu do kontaktu. Podanie numeru telefonu jest nieobowiązkowe, jednak rekomendujemy, aby je wypełniać, gdyż w przypadku jakichś niejasności lub wystąpienia problemów związanych z transakcją pozwoli to nam szybciej skontaktować się i wyjaśnić wątpliwości.

Aby ostatecznie zlecić transakcję sprzedaży bitcoinów należy zaakceptować Regulamin zaznaczając odpowiednie pole wyboru i kliknąć przycisk Kup bitcoin.

Po kilku sekundach od kliknięcia Kup bitcoin na ekranie pojawi się opcja wyboru sposobu wpłaty złotówek. Możemy wybrać szybką wpłatę za pośrednictwem pośrednika płatności DotPay (co wiąże się z opłatą prowizyjną pobieraną przez pośrednika płatności) lub samodzielnie zlecić przelew na konto KantorBitcoin w IdeaBank.

Rys. Wybór metody wpłaty

Aby wybrać metodę wpłaty należy kliknąć jej logo. W przypadku szybkich wpłat DotPay, zostaniemy przekierowani do serwisu DotPay, gdzie standardowo realizujemy wpłatę, a w przypadku wyboru wpłaty przelewem tradycyjnym zostaną wyświetlone informacje do dokonania wpłaty.

Wpłatę powinniśmy dokonać w kwocie dokładnie takiej jak zdeklarowana w formularzu. W przypadku przelewu tradycyjnego ważne też jest wpisanie tytułu przelewu dokładnie takiego jak podany po wybraniu opcji.

Wszystkie dane dotyczące zlecenia są także automatycznie przesyłane e-mailem pod adres wskazany w formularzu.

Wymiana kwoty na bitcoiny i ich przesłanie jest realizowane automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty, a w przypadku zaznaczenia trybu ręcznej akceptacji kursu, po jego potwierdzeniu za pomocą linka przesłanego w e-mailu.

Powiązane

Jak przebiega wymiana kryptowalut na PLN?

Jak możemy zwiększyć skalowalność bitcoina?

» więcej artykułów