theme switch

Kurs bitcoin urósł w kwietniu o 30%

Kwiecień był pierwszym miesiącem w bieżącym roku, z którego inwestorzy mogą być zadowoleni. Po znacznych spadkach zanotowanych w pierwszym kwartale, kiedy Bitcoin z poziomu ATH ok. 20 tys. USD spadł do 6000 USD, w kwietniu nastąpiło stosunkowo stabilne odbicie.

Początek miesiąca zaczynaliśmy w kwietniu od kursu Bitcoin w okolicach 6400 USD (ok 23 000 PLN) za 1 BTC i wiele głosów prognozowało dalsze spadki ceny BTC, przy czym najczęstszą prognozą był poziom 4400 USD, ale nie brakowało także sceptyków wieszczących, że trend spadkowy zatrzyma się dopiero na poziomie dwukrotnie niższym. Tymczasem od 12.04 rozpoczął się dość stabilny marsz głównej z kryptowalut w górę, tak że miesiąc kończyliśmy kilkudniowym trendem bocznym w przedziale 8800-9200 USD, a w Polsce w okolicach ceny 32000 - 34000 PLN. Nie przesądzając o niczym, wydaje się, że aktualny trend wzrostowy ma dość solidne podstawy, jest budowany stosunkowo wolno (jak na kryptowaluty) i na pewno daje komfort inwestorom nastawionym na dłuższy czas inwestycji. Potwierdziło się także, że regularny zakup bitcoin małymi partiami to dobra strategia, pozwalająca uniknąć (a przynajmniej ograniczyć) niepotrzebnego stresu, który występuje przy handlu kryptowalutami.

Zmiany na głównej walucie pociągnęły za sobą analogiczne ruchy na kryptowalutach alternatywnych. Kurs Litecoin zanotował wzrost o 10%, a więc istotnie mniej niż Bitcoin, lecz kwiecień był na LTC bardziej burzliwy. Najlepszą ceną w kwietniu do kupna LTC, był 7 kwietnia, kiedy cena litecoina osiągnęła poziom 401 PLN. Jeśli ktoś kupił w dołku, a sprzedał na kwietniowej górce z 24 kwietnia, to zarobił ponad 50%.

Powiązane

Akumulacja bitcoina wśród inwestorów nadal trwa.

Bitcoin coraz bliżej 9000$ po ustanowieniu kolejnego tegorocznego ATH.

» więcej artykułów