theme switch

Kurs bitcoina odbił od 8 tys. dolarów. Co wydarzy się dalej?

Jak możemy zauważyć kurs bitcoina od kilku tygodni wszedł w fazę akumulacji, gdzie jego dzienne wahania kursowe znacznie się zmniejszyły. Jego kurs aktualnie wynosi około 8200 dolarów (ok. 31,5 tys. PLN), co jest wartością o 2 tys. dolarów mniejszą od czasu  ostatniej naszej analizy. Wydarzeniami, które mogły wpłynąć na ostatnie zawahania kursem mogła być informacja o wyśledzeniu transakcji wykonywanych za pomocą bitcoina przez ugrupowania  zajmujące się rozpowszechnianiem niedopuszczalnych treści i publikowaniem ich w internecie. Amerykańskim służbom udało się rozbić tę grupę i skasować treści, ale po raz kolejny ukazało to bitcoina w złym świetle. Więcej na temat nielegalnego wykorzystania kryptowalut możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Analiza kursu bitcoina.

W ostatniej analizie celnie udało się zdiagnozować formację trójkąta. Jak widać na wykresie, nastąpiło wyjście z tej formacji i gwałtowny ruch ceny ku dołowi. Oznacza to, że mieliśmy do czynienia z trójkątem zniżkowym. Wielu analityków przewiduje, że to nie koniec spadków i kurs może poszybować do poziomów nawet ok. 6 tys. dolarów (ok. 23 tys. PLN). Aktualnie jesteśmy w przejściowej fazie akumulacji, przez co kurs ulega bardzo małym wahaniom i porusza się w zaznaczonym kanale cenowym. Wyjście z tego kanału również będzie związane z gwałtownymi ruchami cenowymi bitcoina, nie ma jednak jednoznacznych sygnałów, w którą stronę będzie podążał kurs. Jeśli udałoby się przebić linię oporu na poziomie 8600 dolarów, mogłoby to zwiastować dalsze wzrosty i powrót w okolice 10 tys. dolarów.

Indeks nastrojów rynkowych

Latest Crypto Fear & Greed Index

Jak widać, indeks nastrojów na dzień 21 października cały czas przeważa w lewo. Oznacza to, że mimo dość stabilnej sytuacji z ostatnich kilku dni, dalej panuje strach przed potencjalnymi spadkami, podobnymi do tych jakie wystąpiły po opuszczeniu trójkąta zniżkowego. Gdybyśmy poruszali się w wyznaczonym wcześniej kanale cenowym przez kilka następnych dni lub tygodni, prawdopodobnie wskaźnik przeszedłby w strefę neutralną.

Wskaźnik RSI

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu. Aktualnie jego wartość wynosi około 45, co jest bardzo neutralną wartością. Poruszanie się w przedziale 35-45 jest charakterystyczne dla krótkotrwałych okresów akumulacji, które zazwyczaj mają miejsce przed kolejnymi gwałtownymi ruchami jakie nas czekają.

Należy pamiętać, że w krótkich interwałach czasowych rynek ten podatny jest również na manipulacje, przez co nigdy nie jesteśmy w stanie ze 100% dokładnością przewidzieć, co wydarzy się dalej. Więcej na temat sposobów manipulacji w branży kryptowalut możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Skąd wziął się fenomen dogecoina i jak działa ta kryptowaluta?

Kurs bitcoina spada poniżej poziomu 36 tys. dolarów. Czy ma szansę odbić?

» więcej artykułów