theme switch

Kurs bitcoina przekroczył 6400$ i osiągnął nowe tegoroczne ATH.

Kurs bitcoina kontynuuje wpinaczkę zgodnie z ostatnimi trendami wzrostowymi. Na wykresach technicznych przebił opór na poziomie 6000$, a aktualnie jego cena oscyluje w okolicach 6400$. Warto zauważyć, że rośnie również dominacja bitcoina, która jest aktualnie najwyższa od grudnia ubiegłego roku i wynosi około 58%.

Wykres dominacji bitcoina w 2019

Obserwując ceny kryptowalut widać, że nie wszystkie altcoiny podążają za bitcoinem, sporo z nich jak np. ethereum (ETH/BTC), tron (TRX/BTC) czy ripple (XRP/BTC) w parze do bitcoina osiąga najniższe tegoroczne poziomy, a ich cena w parze do dolara wydaje się stać w miejscu. Przypomina to wydarzenia jakie miały miejsce we wrześniu i październiku ubiegłego roku gdzie na samym początku tylko bitcoin notował wzrosty oraz wzrastała jego dominacja nad innymi kryptowalutami. Reszta altcoinów dołączyła do niego dopiero po pewnym czasie, wraz ze zwiększaniem się ich popularności. W grudniu 2017 roku dominacja bitcoina wynosiła około 60%, gdy jego cena była w ATH (ang. all time high) na poziomie około 20000$

Istnieją również oznaki, że wielcy instytucjonalni inwestorzy mogli rozpocząć równoważenie swojego portfolio w kierunku bitcoina kosztem ethereum oraz ripple, aby zmaksymalizować swoje zyski co odbiło się na cenie tych kryptowalut w parze do bitcoina.

Zdania ekspertów na temat następnych ruchów jakie wykona kurs bitcoina są mocno podzielone. Część twierdzi, że udało się wyjść z kanału spadkowego i czekają nas jeszcze większe wzrosty, a inni że mamy do czynienia z tzw. bull trapem i kurs bitcoina poszybuje mocno w dól. Warto zauważyć, że cały czas mamy do czynienia z rosnącym wolumenem bitcoina, a ilość wykonywanych dziennych transakcji jest porównywalna do poziomów z którymi mieliśmy do czynienia, gdy osiągał on swoje ATH.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Kolejny duży stablecoin traci powiązanie z dolarem - co się stało?

Jaka jest różnica między klasycznym handlem na dźwigni a kontraktami terminowymi? - Margin Trading

» więcej artykułów