theme switch

Fundacja litecoina ogłasza utworzenie karty debetowej do płatności.

Fundacja litecoin ogłosiła niedawno wydanie swojego długo wyczekiwanego projektu - karty debetowej blockcard. Umożliwi ona posiadaczom tej kryptowaluty załadowanie karty monetami i wydawanie w dowolnym miejscu, gdzie akceptowana jest Visa. Jest to technologia, która ma wypełniać lukę między handlem, a nową erą globalnych konsumentów chcących na co dzień korzystać z walut cyfrowych.

Firma musiała połączyć siły z dostawcą kart kredytowych opartych na kryptografii - Ternio oraz giełdą Bitbox, która pośredniczy w płatności i powoduje, że konsument bezproblemowo może wykorzystywać tę kartę. Współpraca ta pozwala na ochronę odbiorcy środków przed niestabilnością rynku i zmiennością kursu litecoina. Kartę będzie można doładować również oprócz litecoina (LTC) między innymi za pomocą bitcoina (BTC) lub ethereum (ETH). W punkcie sprzedaży z konta kupującego pobrane zostają kryptowaluty, a następnie dzięki integracji z giełdą środki są automatycznie wymieniane na walutę fiducjarną, którą otrzymuje sprzedawca.

Mimo, że technologia jest już na zaawansowanym etapie rozwoju to pamiętaj, że możesz więcej zaoszczędzić  dokonując transakcji bezpośrednio za pomocą litecoina. Jednak warto zwrócić uwagę, że jeśli kupujemy coś bezpośrednio za kryptowaluty (oprócz innych kryptowalut) to będąc podatnikami w Polsce, według prawa należałoby to uwzględnić w rozliczeniu rocznym, nawet jeśli byłaby to mała butelka coca-coli. (Zgodnie z przepisami obowiązującymi w 2019 roku)

Wiele firm konfiguruje i instaluje kompletne systemy płatności w swoich sklepach internetowych czy fizycznych, minimalizując opłaty kupieckie. Oficjalny portfel litecoina nosi nazwę loaf wallet i można go pobrać bezpośrednio z strony fundacji litecoina. Ważne jest, aby zdobyć wiedzę na temat odpowiednich środków  bezpieczeństwa jakie należy podjąć przed pobraniem go i wpłaceniem funduszy, aby zagwarantować im bezpieczeństwo.

Jakie są opłaty za korzystanie z karty?

Są to głównie opłaty narzucone przez firmy współpracujące z fundacją litecoina, starali się oni zredukować je do minimum, jednak na tę chwilę nie jest to możliwe.

Opłata aktywacyjna : 5,00$

Miesięczna opłata za osługę (chyba, że wydasz więcej niż 750 dolarów) : 5,00$

Opłata za transakcję na terenie USA : 1,00$

Opłata za transakcję poza USA : 2,00$

Opłata za wypłatę gotówki w USA : 3,00$

Opłata za wypłatę gotówki poza USA : 3,50$

Opłata za zapytanie o saldo w bankomacie : 0,50$

Wymiana karty (plastik): 10,00$

Wymiana karty (metal): 50,00$

Opłata za zamknięcie konta: 10,00$

Jak widać, opłat jest sporo. Karta nie jest tania w użytkowaniu, jednak to dopiero pierwsze jej wersje. Myślę, że w przyszłości możemy się spodziewać o wiele sprawniejszych mechanizmów, które pozwolą na łatwiejsze wydawanie kryptowalut oraz mniejszych opłat za korzystanie z karty.

Kartę można nabyć za pomocą tej strony, poprzez rejestrację i postępowanie zgodnie ze wskazówkami.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Kurs bitcoina coraz bliżej 20 tys. dolarów!

Czym są multisygnatury i jak zwiększają nasze bezpieczeństwo w sieci?

» więcej artykułów