theme switch

Podsumowanie tygodnia - najważniejsze wydarzenia ze świata kryptowalut

Korporacja finansowa E*Trade przygotowuje się do umożliwienia klientom handlu kryptowalutami na swojej platformie. W pierwszej kolejności firma rozpocznie od dodania bitcoina oraz ethereum, a w przyszłości rozważą również dodanie innych kryptowalut. Informacje na ten temat pochodzą od dziennikarza New York Times - Nathaniela Popper'a. Rzecznik firmy E*Trade odmówił komentarza w tej sprawie.

Gdyby udało im się zrealizować założone cele firma byłaby jednym z największych maklerów papierów wartościowych umożliwiających handel kryptograficzny i będzie musiała konkurować z takimi giełdami jak Coinbase czy Binance.

Wpływ platformy E-trade na nowych inwestorów.

Pojawienie się tej firmy na giełdzie kryptowalut ułatwi wejście ostrożnym inwestorom do świata technologii blockchain i walut cyfrowych. Są oni na etapie organizowania trzeciej strony, która odpowiadałaby za przechowywanie kryptowalut. Robienie tego na własną rękę przez osoby nieobeznane z technologią blockchain i sposobem funkcjonowania portfeli mogłoby skończyć się ich utratą. Z platformy korzysta aktualnie 5 milionów użytkowników. Uruchomienie obsługi kryptowalut byłoby dużym krokiem do przodu w stronę masowej adopcji.

Fałszowanie wolumenów na giełdach i spadek kursu bitcoina.

W czwartek 25 kwietnia prokurator generalny Nowego Yorku oskarżył operatora jednej z głównych giełd kryptowalutowych o ukrycie straty ok. 850 milionów dolarów, co mogło spowodować aktualne spadki kursu bitcoina z 5600$ na poziom 5200$. Mimo to jest on wart około 35% więcej, niż na początku 2019 roku.

W ciągu ostatniej dekady na rynku kryptograficznym ciągle pojawiały się fałszywe oraz sztucznie podnoszone wolumeny. Wiele głównych giełd np. z Korei Południowej wciąż wykorzystuje zawyżone dane. Zabieg ten ma na celu wyżej wypozycjonować daną giełdę w rankingach giełdowych i platformach takich jak np. CoinMarketCap. Amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (ang. SEC) twierdzi, że około 95% wolumenu na giełdach jest zawyżane, a tylko około 10 giełd notuje rzeczywisty dzienny obrót na poziomie ponad miliona dolarów.

Zmiany w kursie bitcoina z tego tygodnia można śledzić na 7-dniowym wykresie lub w naszym archiwum cenowym.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz zakupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powiązane

Shopify dołącza do projektu libra utworzonego przez facebooka.

Rekordowa ilość górników obsługuje sieć bitcoina.

» więcej artykułów