theme switch

Pisze do Ciebie pośrednik z propozycją inwestycji? - zachowaj ostrożność!

Wraz z rosnącą popularnością walut cyfrowych i przypływem nowych inwestorów zwiększa się także liczba oszustów, którzy próbują wykorzystać ich niewiedzę lub podstępem wykraść środki w postaci kryptowalut lub przelewów bankowych.

Inwestując swoje środki powinniśmy pamiętać aby robić to w pełni samodzielnie. Jeśli ktoś oferuje Ci „pomoc” wraz z szybkim i łatwym zyskiem, a w zamian chce abyś przesłał mu swoje kryptowaluty lub pieniądze z konta to z bardzo dużym prawdopodobieństwem próbuje Cię oszukać. Oszuści mają bardzo wiele schematów, wedle których działają. Aby się ich ustrzec należy pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad.

Pamiętaj o tym, aby nie paść ofiarą oszustwa!

  • Nie ufaj telefonom, gdy dzwonią do Ciebie obcy ludzie i namawiają na inwestycję w cokolwiek (akcje, kryptowaluty, surowce). Każda zainwestowana złotówka powinna być Twoją własną i samodzielną decyzją. Działanie pod wpływem chwili/emocji może mieć bardzo zgubne skutki i w znacznej większości przypadków kończy się źle podjętymi decyzjami inwestycyjnymi, a czasami całkowitą utratą środków.
  • Wykonując zakupy przy pomocy walut cyfrowych lub opłacając rachunki warto pamiętać, aby upewnić się, że osoba od której nabywamy towar i przyjmie naszą płatność na pewno istnieje oraz wykona to, do czego się zobowiązała. W przypadku gdy nie zweryfikujemy odpowiednio osoby, której przesyłamy nasze środki w postaci walut cyfrowych może okazać się, że nie będziemy w stanie nigdy ich odzyskać, ponieważ nie ma możliwości aby cofnąć transakcje wykonane w sieciach blockchain. Ponadto, jeśli posłuży się ona fałszywymi danymi może być ciężko namierzyć, do kogo należał adres, ponieważ transakcje podpisane są tylko numerem ID.
  • Nie instaluj żadnego oprogramowania na swoim komputerze, tylko dlatego, że ktoś Cię o to poprosił. Zwłaszcza jeśli jest to osoba, namawiająca Cię na inwestycję lub oprogramowanie znalezione zostało przez Ciebie na podejrzanej stronie internetowej czy po kliknięciu w reklamę. Szczególną ostrożność należy zachować przy aplikacjach, dających zdalny dostęp do naszego pulpitu, typu Anydesk, Teamviewer czy TightVNC.
  • Nie podawaj nikomu obcemu numerów kont bankowych, dostępu do portfeli kryptowalutowych, czy hasła do poczty, facebooka lub innych mediów społecznościowych.  Nawet jeśli pisze do Ciebie ktoś znajomy i prosi o środki na inwestycję to jest możliwe, że jego konto padło ofiarą hakerów i próbują za jego pośrednictwem wyłudzić od Ciebie środki lub inne dane.

Pamiętaj! KantorBitcoin NIE WSPÓŁPRACUJE z żadnymi firmami ani konsultantami zachęcającymi do inwestycji w kryptowaluty. Jeśli ktoś namawia Cię do zakupu bitcoinów podając adres bitcoin na jaki masz zlecić ich wypłatę – NIGDY tego nie rób, gdyż możesz stracić inwestowane środki.

Jeśli zamierzasz kupić bitcoiny, zawsze zlecaj wypłatę na adres bitcoin TWOJEGO portfela sprzętowego lub zainstalowanego jako oprogramowanie na Twoim komputerze lub smartphonie.

Powiązane

Facebook i instagram mają problem z podszywkami projektu libra.

Czy wzrost ceny litecoina zwiastuje nadchodzący sezon na altcoiny?

» więcej artykułów