theme switch

Rusza nowy blockchain Terra Luna 2.0. Co warto wiedzieć?

Łańcuch blockchain Terra Luna uległ w ostatnim czasie podziałowi sieci głównej. Podział ten nastąpił ze względu na fakt, iż konieczne było uniezależnienie tokena Luny od stablecoina - UST, którego kurs uległ załamaniu i odłączył się od dolara, z którym miał być powiązany w stosunku 1:1. Niestety podczas ostatniego krachu bitcoina doszło do masowej wyprzedaży na rynku i kurs UST rozjechał się z dolarem. Rozerwanie tego powiązania spowodowało masowy dodruk luny poprzez algorytm, co poskutkowało hiperinflacją i spadkiem wartości tokena praktycznie do zera.

Ze względu na fakt, iż tak naprawdę uruchomiony został nowy blockchain, warto mieć na uwadze, że nowe tokeny Luna nie będą kompatybilne ze starymi zdecentralizowanymi aplikacjami, które obsługują tokeny Luna Classic. Wszystko co pozostało po ekosystemie Luna będzie musiało migrować do nowych wersji na nowy łańcuch blockchain, aby uzyskać pełną kompatybilność w działaniu.

Ratunek ekosystemu Luna

Aby uratować to co pozostało w ekosystemie Luny i stablecoina UST,  deweloperzy Terra Labs zdecydowali, aby utworzyć nowy łańcuch, który zachowa nazwę, a stare tokeny nazywane będą Luna Classic i będą nadal funkcjonować w ekosystemie powiązanym z UST. Luna 2.0 będzie niezależna od żadnej innej kryptowaluty, co spowoduje, że z każdym dniem na rynek nie będzie przybywało po kilka miliardów coinów jak miało to miejsce wcześniej podczas krachu. Większość dużych giełd, jak np. Binance, Kucoin, Huobi, FTX czy Bitfinex (oraz wiele innych) wsparły fork Luny, co oznacza, że osoby trzymające swoje środki na tych giełdach otrzymają swoje nowe tokeny w ciągu kilku najbliższych dni.

Tokeny Luny 2.0 zostaną rozdystrybuowane między posiadaczy pierwotnego tokena w następujący sposób:

 

Powiązane

Pisze do Ciebie pośrednik z propozycją inwestycji? - zachowaj ostrożność!

Ponad milion portfeli z walutami cyfrowymi regularnie korzysta z bitcoina.

» więcej artykułów