theme switch

Samsung wchodzi na rynek kryptowalut dzięki usłudze SmartPay

Południowokoreański gigant zamierza zintegrować obecną strukturę swojej aplikacji płatniczej Samsung Pay z kryptograficznymi formami pieniądza. Opiera się to na rozszerzeniu funkcjonalności tej aplikacji o możliwość wykonywania płatności przy pomocy kryptowalut.

W raporcie business korea możemy przeczytać następujące informacje:

Wydaje się, że Samsung Electronics zmierza do integracji kryptowalut z aplikacją płatniczą Samsung Pay, która stanowi 80% południowokoreańskiego rynku płatności prostych. Firma niedawno przeniosła grupę roboczą blockchain z oddziału moblinego do działu usług biznesowych.

Plany koordynacyjne Samsunga zostały ujawnione w marcu przez jedną z dominujących południowokoreańskich gazet informacyjnych o nazwie The Dong-a Ilbo.

Raport ten z miesiąca na miesiąc zawierał coraz więcej informacji, które obejmowały również chęć połączenia ogólnoświatowego zarządzania obsługami ratalnymi skupiającej się głównie na pokazach związanych z funkcjonowaniem administracji światowej.

Inny koreański dziennik informacyjny wyszczególnił, że Samsung Pay zanotował niesamowitą 58-procentową ekspansję bazy klientów z roku na rok. Była to najczęściej używana aplikacja związana z pieniędzmi pod koniec 2018 roku i posiadała 10,4 miliona klientów tylko na terenie Korei Południowej. W 2017 roku liczba osób korzystających z usług ich aplikacji wynosiła 6,6 miliona. Baza klientów pomnożyła się prawie dwukrotnie w przeciągu jednego roku. Jest to gigantyczny osiągnięcie, ponieważ znaczyłoby to, że z aplikacji korzysta co piąta osoba w korei południowej. Aplikacja jest bardzo wygodna i nowoczesna. Umożliwia płatności zbliżeniowe oraz wykorzystuje nowoczesną i bezpieczną transmisję środków.

Samsung o krok przed konkurencją

Umożliwienie korzystania z płatności kryptowalutowych da szansę firmie na zweryfikowanie tego rynku i z pewnością rozszerzy potencjalną bazę klientów. Są oni pionierami w tym kierunku, ponieważ aktualnie ani Apple Pay, ani Android Pay nie oferują korzystania z takich usług. W lutym tego roku premierę miał nowy telefon firmy Samsung - tj. Galaxy S10 i zawierał on portfel kryptowalutowy, który pozwala użytkownikom przechowywać swoje zasoby kryptograficzne. W tej chwili wspiera on tylko ethereum, ale z czasem będzie koordynował coraz większą ich ilość, w tym bitcoina.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Giełda binance wznawia depozyty i umożliwia ponowny handel

Czym jest Monero i jak wyróżnia się na tle innych kryptowalut?

» więcej artykułów