theme switch

Spadki na Tether USD skutkują dynamicznymi wzrostami kursu Bitcoina

Wszystko wygląda na to, że dzisiejszy ranek będzie kluczowym dla przyszłości najbardziej kontrowersyjnej kryptowaluty, czyli Tether USD. Nad ranem szybki spadek wartości USDT o 3% wywołał lawinę i obecnie USDT traci wyceniane jest już tylko na 0.9 USD.

kurs tether usd usdt panika

Przypomnijmy, że Tether USD jest z założenia stablecoinem, czyli cyfrowym odpowiednikiem rzeczywistego dolara, i według twórców, którzy są związani z giełdą BitFinex, ma w 100% pokrycie w rzeczywistych dolarach - w związku z tym naturalny kurs USDT powinien oscylować blisko wartości 1USD, a spadek do poziom 0.9 USD można już nazwać małą katastrofą. USDT to także jedna z kryptowalut o najwyższej kapitalizacji, więc jej problemy, będą miały przełożenie na cały rynek kryptowalutowy.

Ponieważ USDT jest nałatwiej i najpowszechniej wymieniany na Bitcoina, jego masowa wyprzedaż automatycznie przełożyła się na gwałtowne wzrosty kursu BTC. W ciągu 3 godzin, z poziomu 6300 USD kurs bitcoin poszybował do wartości 7800 USD, co oznacza wzrost o ok. 20% !!! Aktualnie nastąpiła lekka korekta, lecz kurs bitcoin nadal oscyluje wokół poziomu 7200 USD, co ciągle oznacza ponad 10% wzrost, jednak stytuacja jest bardzo dynamiczna i wahnięcia potrafią sięgać kilku procent w ciągu kilkunastu minut (starszym stażem inwestorom przypomina się na pewno stary dobry bitcoin z ubiegłego roku ;-) ). Konsekwentnie, ponieważ cena zdecydowanej większości alternatywnych kryptowalut (w tym Ethereum, Ripple, Monero, Litecoin) podąża za bitcoinem, widzimy duże wzrosty kursu praktycznie na całym rynku.

Kurs Bitcoin BTCUSD tether

Prawdopodobny scenariusz jest taki, że posiadacze Tether USD (USDT) wyprzedają w panice swoje tethery, zamieniając je na bitcoiny i powodując wzrost ich ceny. Jednak na tym się nie kończy, gdyż racjonalnie przewidując konsekwencje upadku tethera, w drugim kroku sprzedadzą swoje BTC na waluty FIAT, co powoduje z kolei spadek ceny BTC. Niestety, jeśli ten scenariusz byłby prawdopodobny (czego nie wiemy, gdyż to tylko nasze przypuszczenia), to oznaczałoby, że wzrost wartości BTC będzie w tym przypadku chwilowy i ostatecznie wartość całego rynku znowu się skurczy. Dodatkowo, potwierdzenie się negatywnych informacji i spekulacji odnośnie USDT (od dłuższego czasu spekuluje się, że waluta wbrew zapewnieniom nie ma pokrycia w USD) może skutkować bardzo dużą korektą wyceny całego rynku kryptowalut.

Naszym czytelnikom i użytkownikom kantoru bitcoin kantorbitcoin.pl zalecamy nie poddawanie się panice oraz podejmowanie wszelkich decyzji na spokojnie, po ustabilizowaniu się sytuacji a przede wszystkim po wyjaśnieniu się przyczyn gwałtownego spadku cen Tether.

Powiązane

Wprowadzamy możliwość kupna BentynCoinów (BEN)

Microstrategy mimo strat po raz kolejny dokupuje bitcoiny

» więcej artykułów