theme switch

Justin Sun (tron CEO) o współpracy z ethereum i sieci błyskawicznej “sun network”.

 

Założyciel i dyrektor generalny tron (TRX) Justin Sun twierdzi, że kryptowaluta tron będzie oficjalnie współpracowała z ethereum (ETH) jeszcze w tym roku. Wypowiedział się on w tej kwestii podczas wywiadu dla The Crypto Chick 6 kwietnia. 

“Myślę, że w przyszłości będziemy współpracować z wieloma deweloperami ethereum, a także z przedsiębiorstwami zbudowanymi na ethereum, aby ulepszyć branżę kryptowalut” - mówi Justin Sun.  

Głównym celem współpracy między nimi będzie przyśpieszenie postępów wykonywanych przez obydwa te projekty, co korzystnie wpłynie na całą branżę technologii blockchain. 

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie ?

Zapowiedział on również utworzenie tzw. “stable coina”, który charakteryzuje się tym, że jego kurs w stosunku do dolara zawsze wynosi 1:1. Od innych tego rodzaju kryptowalut ma wyróżniać się szybkością działania, oraz być tańszy w użyciu. Dwie duże giełdy, takie jak Huobi i OKEx ogłosiły, że będą wspierać tą kryptowalutę.

Na twitterze podał on również detale na temat sieci błyskawicznej “sun network”, która ma za zadanie przyśpieszyć transakcje wykonywane w sieci tronu 100-krotnie i spowodować znaczne obniżenie opłat za wysyłanie transakcji.

Zdradził on również dokładną datę, kiedy sieć "sun network" wejdzie do deweloperskiego środowiska testowego (ang. testnet) i ma to nastąpić 30 maja.

Głównym zadaniem tej sieci, według Justina Sun’a, ma być ułatwienie rozwijania łańcuchów bocznych dla zdecentralizowanych aplikacji (ang. Dapps) tworzonych w sieci TRX i zapewnienie sprawnej infrastruktury między łańcuchami bocznymi (ang. Sidechains). Spowoduje to znaczne obniżenie kosztów energetycznych jaka ponosi aktualnie istniejąca sieć, aby utrzymać stabilność. Wzrośnie również bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. 

Podczas pierwszej fazy, która ma nastąpić 30 maja, głównym celem deweloperów będzie stworzenie możliwości wykorzystania inteligentnych kontraktów (ang. Smartcontracts) na łańcuchach bocznych infrastruktury sieci TRX. 

Oficjalne prowadzenie tych zmian do sieci głównej (ang. Mainnet) zapowiedziane zostało na 10 sierpnia 2019 roku. 

Więcej na temat kryptowaluty ethereum oraz mechanizmów jej działania, możesz przeczytać w tym artykule.

Powiązane

Kurs bitcoina kontynuuje wzrosty, litecoin mocno do góry

Deweloperzy monero naprawili błędy, które umożliwiały kradzież środków z giełd.

» więcej artykułów