theme switch

Verge (XVG) - opis kryptowaluty

Verge - opis kryptowaluty 

Kryptowaluta Verge (XVG) jest mniej popularna w środowisku górników, ale cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Jest to zdecentralizowana waluta cyfrowa działająca w systemie open source. Mądre zarządzanie rozwojem oraz długa obecność na rynku sprawiają, że warto dowiedzieć się więcej na temat kryptowaluty Verge.

Verge (XVG) - Podstawowe informacje 

Kryptowaluta Verge powstała w roku 2014, a jej pierwsza nazwa brzmiała: DogeCoinDark. Projekt jest oparty na kodzie źródłowym istniejącego już Dogecoina. Deweloperzy postanowili wprowadzić nowe mechanizmy, które pozwoliły na zachowanie całkowitej anonimowości transakcji. Przez pierwsze lata działalności kryptowaluta nie potrafiła przebić się na przesyconym rynku, który raz za razem oferował nowy token cyfrowy. Sytuacja uległa zmianie dopiero na początku 2016 roku. W lutym, zespół deweloperów zarządzających projektem postanowił zmienić nazwę na Verge. W ciągu kilku miesięcy kapitalizacja rynkowa znacznie wzrosła i XVG na stałe zagościła w gronie popularnych kryptowalut.

Największym atutem kryptowaluty Verge jest to, że umożliwia ona całkowicie anonimowe i prywatne transakcje w sieci. Można z niej korzystać także w sieci Tor oraz i2p. Korzystając z zaawansowanych metod, system Verge ukrywa wszelkie informacje na temat autora transakcji, a po wykonanej płatności nie zostaje żaden ślad. Użytkownicy mają możliwość wyboru sieci publicznej lub zaciemnionej, w której nie przechowywane są żadne dane na temat osoby dokonującej transakcji.

Maksymalna podaż kryptowaluty została ograniczona przez deweloperów do 16,5 miliarda sztuk.

Rozwój Verge

Od rebrandingu z 2016 roku kryptowaluta przeżywa bujny rozwój i jest wzbogacana o kolejne funkcje. W lipcu 2017 roku użytkownikom umożliwiono dokonywanie inteligentnych kontraktów za sprawą integracji RSK. We wcześniejszej fazie działalności, system umożliwiał dokonywanie 100 transakcji w ciągu jednej sekundy. A zatem, czasami istniało konieczność odczekania chwili w kolejce na sfinalizowanie płatności. Nowoczesny system RSK umożliwia teraz zawieranie nawet kilku tysięcy transakcji na sekundę. Twórcy kryptowaluty uruchomili własny sklep internetowy z rozmaitymi towarami, w którym można płacić jedynie za pośrednictwem Verge.

Kontrowersje wokół Verge

Kryptowaluta Verge w swojej historii ma już za sobą pierwsze wycieki związane z anonimowością transakcji. Swego czasu zrobiło się o tym głośno z powodu ujawnienia tej sprawy przez twórcę antywirusa, Johna McAfee na Twitterze. Kolejnym kontrowersyjnym incydentem był atak hackera, który przejął kilka milionów coinów XVG. W kwietniu 2018 roku PornHub, jeden z większych serwisów z filmami dla dorosłych dodał Verge jako jedną z metod płatności za subskrypcję. Możliwość płatności udostępniły też serwisy powiązane. Z racji na zasięg marketingowy, współpraca z tak dużym graczem (nawet działającym w kontrowersyjnej branży), pozytywnie wpłynęła na zainteresowanie projektem. Mimo wielu sceptycznych opinii na temat współpracy z branżą pornograficzną Verge zyskało sporą popularność.

Kurs i notowania Verge

Przez pierwsze dwa lata działalności, cena Verge utrzymywała się w przedziale 0,00001 – 0,000005 dolara. Dopiero rebranding i zmiana nazwy pozwoliły walucie osiągnąć wyższy poziom. Rekordowe notowania Verge można było zaobserwować na wykresach pod koniec drugiej połowy 2017 roku. Wówczas, wartość jednego coina wynosiła około 0,2 dolara. Ten stan rzeczy był spowodowany bańką spekulacyjną całego rynku. W tym okresie kursy wszystkich kryptowalut osiągały niebotyczne poziomy.

Najpopularniejszą z kryptowalut, które podobnie jak Verge stawiają na anonimowość transakcji jest Monero (XMR), którą możesz kupić w kantorbitcoin.pl.

 

 

Powiązane

Historie sukcesów i porażek w inwestowaniu w kryptowaluty

Kryptowaluty i pranie pieniędzy - wyzwania i rozwiązania

» więcej artykułów