theme switch

Jak Warren Buffett wszedł w posiadanie swojego pierwszego bitcoina?

Wszystko zaczęło się od charytatywnej aukcji, w której do wylicytowania był obiad z jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie inwestorów - Warrenem Buffettem. Zwycięzcą tej licytacji został Justin Sun - CEO kryptowaluty tron (TRX). Wydarzenie to miało odbyć się już ponad pół roku temu, ale z różnych powodów zostało przełożone. Oficjalnym podanym przez fundację TRON były problemy zdrowotne Justina Sun'a.

Spotkanie odbyło się 23 stycznia 2020 roku. Warren Buffett od zawsze był przeciwnikiem kryptowalut i wypowiadał się o nich w negatywnym świetle. Ostrzegał on od dawna ludzi przed inwestowaniem w ten składnik aktywów oraz mówił, że może się to źle dla nich skończyć. Miliarder dodał jednak, że sam blockchain może mieć spory potencjał i firmy w które inwestuje również badają tę technologię. Podczas kolacji Justin Sun chciał zmniejszyć przepaść między branżą kryptowalut, a tradycyjnymi inwestorami, dlatego też zaprosił on inne znane osoby zajmujące się tym zagadnieniem do uczestniczenia w wydarzeniu.

Całość trwała około 3 godzin, a na koniec Justin Sun podarował Buffetowi dwa telefony Samsunga. Na jednym z wbudowanym portfelem obsługującym kryptowalutę tron znajdowały się prawie 2 miliony monet TRX. Justin Sun przesłał mu również jednego bitcoina. Transakcje w tej sieci są pół-anonimowe więc możemy ją wyśledzić i zauważymy, że przebiegła ona pomyślnie. ID transakcji opublikowane zostało przez Justina Sun'a na jego twitterze.

 

Obiad  z Buffettem wylicytowany został za 4,57 miliona dolarów, a sam posiłek dla 6 osób biorących w nim udział kosztował około 515 dolarów.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Jak w ostatnim czasie rozwija się branża i tokeny NFT?

Giełda binance zhakowana, skradziono 7000 bitcoinów.

» więcej artykułów