theme switch

Adopcja kryptowalut. Gdzie i za co można nimi płacić?

Branża kryptowalut, mimo że nie cieszy się zbyt dużą popularnością z czasem zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalna. Bitcoin jako "ikona" wszystkich walut cyfrowych powiększa swoje zasięgi z każdym dniem i to głównie o nim w pierwszej kolejności słyszymy, gdy zaczynamy interesować się branżą. Na początku nie był on praktycznie nigdzie wykorzystywany poza portfelami, umożliwiającymi transfer z konta jednego użytkownika na drugie. Pierwszym ruchem, który nadał mu użyteczność było wprowadzenie go na giełdy i kantory kryptowalutowe umożliwiające wymianę bitcoinów na pieniądze fiducjarne (np. dolary, euro, złotówki). Wtedy też zrodziło się pojęcie "kursu bitcoina" i zaczął on mieć realną wartość, większą od zera.

Adopcja kryptowalut

Naturalnym następstwem nadania wartości bitcoinowi jest możliwość płacenia nim za różnorodne dobra cyfrowe i materialne. Większość osób, które kupuje kryptowaluty kieruje się chęcią zysku i robiąc to liczy na wzrost ich wartości, aby sprzedać bo wyższej cenie i zarobić. Jest to bardzo rozsądne podejście i nie ma w nim nic złego. Istnieją jednak sposoby, aby wykorzystywać kryptowaluty w codziennym życiu bez konieczności zamieniania ich na złotówki czy dolary.

Płacenie rachunków.

W taki sam sposób jak płacimy regularnie swoje rachunki, lub wykonujemy przelew za pomocą konta bankowego, możemy zrobić to również bitcoinem. Opcję tą umożliwia nasza strona, w zakładce opłać rachunki. Wystarczy wypełnić formularz, podać odpowiednie dane oraz przesłać bitcoina na wskazany adres, a następnie my zajmiemy się szybkim uregulowaniem nieopłaconych rachunków. Jest to ułatwienie dla osób, które potrzebują wymienić swoje kryptowaluty na złotówki, następnie wyciągnąć je z giełdy na konto bankowe i wykonać przelew. Nie ma również obawy o wahania kursowe, ponieważ kurs wymiany będzie liczony z chwili, w której zostało złożone zlecenie.

 

Zamawianie jedzenia.

Wiele popularnych stron, w tym witryna pyszne czy pizzaportal akceptują na swojej stronie możliwość płacenia bitcoinem. Jeśli chcemy zamówić jedzenie możemy to zrobić regulując opłatę właśnie przy pomocy tej kryptowaluty. W chwili gdy sieć bitcoina wygeneruje odpowiednią liczbę potwierdzeń, aby upewnić się że odbiorca otrzyma wysłane przez nas środki, potwierdzone zostanie nasze zamówienie i trafi do realizacji w wybranej restauracji.

Internetowe zakupy.

Aktualnie bitcoinem możemy zapłacić praktycznie za wszystko, istnieje również wiele stron sprzedających gadżety, domeny i witryny czy doładowania do telefonu. W większości przypadków kurs bitcoina jest przeliczany przez pośrednika na złotówki i w takiej formie trafia na konto odbiorcy. Istnieją nawet kawiarnie, w których bez problemu jesteśmy w stanie zapłacić bitcoinem czy litecoinem. Należy jednak pamiętać, że ze względu na to jak skonstruowane jest nasze prawo (na rok 2019), wszystkie takie transakcje powinniśmy uwzględnić w rozliczeniu rocznym. Nawet jeśli przez cały rok kupimy jedną puszkę coca-coli. :)

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Czy FBI jest w stanie namierzyć transakcje wykonywane za pomocą monero?

Ukraina w kryzysowej sytuacji - jak wspomóc ich za pomocą kryptowalut?

» więcej artykułów