theme switch

Akumulacja bitcoina wśród inwestorów nadal trwa.

Akumulacja bitcoina wśród dużych inwestorów trwa. Mimo to, jak możemy łatwo zaobserwować, bitcoin od trzech miesięcy jest w trendzie spadkowym. Od szczytu cenowego, jaki wybił w listopadzie ubiegłego roku w okolicach 69 tys. dolarów kurs stopniowo koryguje i najniższym punkcie od chwili rozpoczęcia spadków wynosił on 33 tys. dolara za sztukę.

Zła sytuacja na rynkach finansowych nie tyczy się jednak tylko kryptowalut. Od grudnia dużą korektę zaliczyły również największe amerykańskie indeksy giełdowe, takie jak NASDAQ czy  S&P 500. Rynki te są mocno ze sobą skorelowane. Bardzo rzadko zdarza się, że w przypadku gwałtownych spadków na amerykańskiej giełdzie kursy kryptowalut są w stanie utrzymać się w ryzach. Zazwyczaj spadają one równocześnie, często o wiele więcej w ujęciu procentowym, niż amerykańskie indeksy, czego doskonałym przykładem był początek pandemii koronawirusa i panika, jaką wywołał w marcu 2020 roku. Podczas gdy amerykańskie indeksy zanotowały korektę na poziomie 20-30% to bitcoin spadł o ponad 60%, a niektóre altcoiny jeszcze więcej.

Aktualnie zawirowania na rynkach finansowych, a co się z tym wiąże, odpływ kapitału z giełdy, związany jest z napięciem i niepewną sytuacją między Rosją a Ukrainą. Ponadto amerykański FED ogłosił również, że w tym roku czekają nas przynajmniej cztery podwyżki stóp procentowych, a pierwsza z nich ma mieć miejsce już w marcu. Oznacza to koniec ery tzw. "tanich kredytów" i spowoduje umocnienie dolara względem innych walut, co również wywoła presję na innych bankach centralnych do podnoszenia stóp procentowych, aby zachować stabilność kursów ich walut narodowych.

Akumulacja bitcoina - długoterminowi inwestorzy:

Microstrategy

Jedną z dużych firm, która nadal kontynnuje zakupy bitcoina i ani myśli sprzedawać w najbliższym czasie jest Microstrategy, podczas dołka na początku miesiąca kupili oni kolejne 660 bitcoinów po średniej cenie około 37,8 tys. dolara za sztukę. W tej chwili posiadają oni już ponad 125 tys. bitcoinów o uśrednionej cenie zakupu 30 tys. dolarów za sztukę,

Salwador

Kolejnym z dużych inwestorów, który publicznie chwali się zakupami jest prezydent popularnego ostatnio El Salvadoru, Nayib Bukele. Podczas krachu na giełdzie, w okolicach 21 stycznia, ogłosił on zakup 410 bitcoinów za "jedyne" 15 milionów dolarów. Aktualnie Salwador jako kraj, posiada jużponad 1,5 tys. bitcoinów i prawdopodobnie nie są to ostatnie sztuki, które zdecydowali się kupić.

Tesla

Jak wynika z kwartalnego raportu Tesli, na koniec ubiegłego roku, nadal posiadają oni w swoim portfolio bitcoina o wartości 1,26 miliarda dolarów! Oznacza to, że nie sprzedali oni swoich cyfrowych aktywów i dalej znajdują się w ich obszernym portfolio.

Powiązane

Ustalenia G20 w sprawie kryptowalut i bitcoina

Kolejny duży stablecoin traci powiązanie z dolarem - co się stało?

» więcej artykułów