theme switch

Analiza kursu bitcoina - czy będzie kontynuował trend wzrostowy?

Po halvingu, który miał miejsce 11 maja 2020 roku i spowodował, że liczba wydobywanych z każdym blokiem bitcoinów spadła z 12,5 bitcoina do 6,25 kurs zachował tendencję wzrostową i oscyluje w okolicach 9,7 tys. dolarów. W dniu halvingu cena jednego bitcoina wynosiła około 8,5 tys. dolara. Oznacza to, że wzrósł on od tego czasu o ponad 13%. Pojawiało się wiele predykcji, że bitcoin krótkoterminowo zanotuje spadki ze względu na osoby grające pod wydarzenie, które w okolicach halvingu miały sprzedawać swoje bitcoiny realizując zysk. Scenariusz ten jednak się nie sprawdził. Spadki nastąpiły na kilka dni przed halvingiem, a następnie kurs bitcoina wrócił do wcześniejszego poziomu.

Wykres bitcoina w parze do dolara (BTC/USD).

Od czasu halvingu mamy także do czynienia ze zwiększającym się wolumenem. Jest on prawie o 16% większy, niż przed wydarzeniem. Oznacza to, że coraz więcej osób zaczęło transferować, kupować oraz sprzedawać swoje bitcoiny na porządku dziennym. Jak możemy przeczytać na cointelegraph, z giełd zniknęło również ponad 200 milionów dolarów w bitcoinie. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem zostały przetransferowane z powrotem na portfele prywatne ich właścicieli.

Wolumen bitcoina https://coinmarketcap.com/charts/

Dominacja bitcoina na tle innych kryptowalut

Jak możemy zauważyć na poniższym wykresie, w ciągu ostatniego miesiąca mamy do czynienia z rosnącą dominacją bitcoina. Oznacza to, że stosunek jego kapitalizacji w porównaniu do innych altcoinów na rynku miał tendencję wzrostową. W tym scenariuszu, gdy kurs bitcoina wzrastał pozostałe altcoiny stały w miejscu lub notowały wzrost w mniejszym stopniu niż bitcoin. W szczytowym momencie dominacja bitcoina wynosiła ponad 70%, jednak trwało to dość krótko. Aktualnie utrzymuje się ona na poziomie 68% i z dużym prawdopodobieństwem jeszcze wzrośnie.

Dominacja bitcoina na tle innych kryptowalut. https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Czym jest nowy trend metaverse i jak rozwija się w branży blockchain?

Kurs bitcoina wybija się z konsolidacji, altcoiny notują dalszy wzrost.

» więcej artykułów