theme switch

Analiza techniczna kursu bitcoina - czy czekają nas dalsze wzrosty?

Bitwa między giełdowymi bykami, a niedźwiedziami w świecie kryptowalut ciągle trwa. Jak możemy zaobserwować po cenie bitcoina, Ci pierwsi mają aktualnie lekką przewagę. Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia wzrósł o ponad 10% i osiągnął nowe tegoroczne ATH (ang. all time high), które wyniosło 5600$, co możemy zaobserwować na 7-dniowym wykresie. Cała historia zmiany cen dostępna jest w naszym archiwum kursu bitcoina.

Analiza techniczna kursu bitcoina.

Ostatnie wzrosty jakie zanotował bitcoin są bardzo istotne, ponieważ pozwoliły na przecięcie się dwóch ważnych wskaźników cenowych, (tj. średnia krocząca 50-dniowa oraz średnia krocząca 200-dniowa) co możemy zauważyć na poniższym wykresie.

bitcoin, btc, kurs bitcoina, kryptowaluty Rys. 1. Wykres bitcoina w parze do dolara BTC/USD, z zaznaczonymi średnimi kroczącymi (złota i fioletowa linia).

Średnia krocząca (ang. moving average) jest to reaktywny wskaźnik, który opisuje dynamikę cenową danego aktywa. Służy on do określenia średniej ceny z danego okresu czasowego (np. 200 dni). Narzędzie to wykorzystywane jest również do definiowania aktualnego trendu oraz badania poziomów oporu oraz poziomów wsparcia.

Przecięcie się tych dwóch wskaźników w taki sposób, jak obserwujemy na wykresie, nazywane jest złotym przecięciem (ang. golden cross) i według wielu ekspertów od analizy technicznej jest to sygnał do dalszych wzrostów kursu bitcoina. Kiedy średnia krocząca 50-dniowa przecina się ze średnią kroczącą 200-dniową uznawane jest to za wyraźny sygnał do zmiany panującego trendu. Ostatni raz wydarzenie to miało miejsce w 2015 roku i zakończyło ono okres konsolidacji, który nastąpił po długich spadkach. Następstwem tego były trzyletnie wzrosty, podczas których kurs bitcoina osiągnął nowe ATH na poziomie ok. 20000$.

Jeśli chcesz szybko i w prosty sposób kupić bitcoiny, skorzystaj z tej strony w kantorze kantorbitcoin.pl.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Facebook i instagram mają problem z podszywkami projektu libra.

Skąd wziął się fenomen dogecoina i jak działa ta kryptowaluta?

» więcej artykułów