theme switch

Bank ING chce umożliwić klientom przechowywanie kryptowalut.

W najnowszym doniesieniu agencji prasowej Reutres możemy przeczytać, że ING chce umożliwić swoim klientom przechowywanie walut cyfrowych za pomocą ich banku. Ta usługa powiernicza ma za zadanie dotrzeć z adopcją kryptowalut do jak największego grona odbiorców. Gdyby inne banki poszły w ślady ING, zdecydowanie miałoby to wpływ na adopcję kryptowalut. Projekt ten jest w początkowej fazie istnienia i jest to jedna z wielu inicjatyw prowadzonych przez bank, które związane są z technologią blockchain.

Funkcjonowanie portfela.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób będzie skonstruowana możliwość przechowywania monet przez bank. Prawdopodobnie będzie odbywało się to w dość standardowy sposób. Powstanie scentralizowany multi-kryptowalutowy portfel, z którego będzie można korzystać po pełnej weryfikacji i będzie on pod kontrolą banku. Przechowywanie w ten sposób swoich kryptowalut nie daje im jednak stuprocentowego bezpieczeństwa, ponieważ bank w każdej chwili będzie mógł wstrzymać możliwość wpłat lub wypłat naszych środków, tak jak ma to miejsce w tej chwili z normalnymi walutami fiducjarnymi.

W kolejnych etapach wdrożenie technologii blockchain do banku może również wpłynąć na rynki kapitałowe, w których mamy do czynienia z ogromną ilością drogich procedur. Dawałaby ona możliwość znacznego uproszczenia ich i  obniżyła koszty. Dzięki temu wiele firm zaoszczędzi znaczne ilości pieniędzy. Dodatkowo wykorzystując blockchain w odpowiedni sposób, całość byłaby przejrzysta i ciężka do przeprowadzenia potencjalnych manipulacji.

Aktualnie na rynku dobrym biznesem jest proponowanie usług mających na celu zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych kryptowalut. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, gdy nie korzystamy z "cold walletów", czyli portfeli, które są odłączone od sieci. Giełdy coraz częściej stają się celami ataków hakerskich, a w każdym z nich tracone są miliony dolarów.

 

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Krajobraz bitcoina po halvingu - inflacja mniejsza niż złoto.

Portfele kryptowalutowe - oprogramowanie i bezpieczeństwo

» więcej artykułów