theme switch

Binance coin bije nowe rekordy cenowe. Co stoi za ostatnimi wzrostami?

Po ostatnich ruchach obserwowanych na giełdach kryptowalut, które spowodowane były znacznym wzrostem kursu bitcoina, rynek lekko wyhamował. Mimo dużego wolumenu i zwiększającej się ilości wykonywanych transakcji, nie obserwujemy znaczących zmian cenowych dla większości z wiodących walut cyfrowych.

Aktualnie kurs bitcoina ustabilizował się na poziomie 5300$. Analitycy są zdania, że może pozostać jeszcze kilka tygodni na tym pułapie, zanim podejmie kolejne ruchy. Dokładne wahania jakie wykonywał kurs bitcoina w ostatnim czasie, można śledzić w naszym archiwum cenowym.

Z pierwszej dziesiątki kryptowalut o największej kapitalizacji, na wyróżnienie zasługuje binance coin (BNB). To użytkowa kryptowaluta, która na wiele sposobów jest wykorzystywana na giełdzie binance. W ostatnim czasie zanotowała ona ponad 30%-owy wzrost i osiągnęła swoje nowe ATH (ang. all time high) w parze do dolara, na poziomie 25,5$.

kurs bitcoina, bnb, kurs binance coina, kryptowaluty, bitcoin

Rys. 1. Wykres ceny binance coina w parze do dolara (BNB/USDT).

Binance coin osiągnął również swoje nowe ATH w parze do bitcoina, które wynosi ok. 481 tyś. satoshi za 1 BNB.

bnb, binance coin, binance, usdt, kryptowaluty, kurs bitcoina

Rys. 2. Wykres cenowy binance coina w parze do bitcoina (BNB/BTC).

Binance coin - co sprawiło, że jego kurs rośnie?

Najnowszym wydarzeniem, które okazało się bardzo pozytywne dla kursu BNB jest uruchomienie przez binance własnego blockchain'u. Pod wieloma względami będzie on stanowił konkurencję dla ethereum. Blockchain, który nazwany został binance chain'em spowoduje migrację 3 miliardów dolarów z łańcucha bloków ethereum na nowy łańcuch binance. Giełda zapowiedziała to wydarzenie na oficjalnym twitterze i nastąpi ono 23 kwietnia 2019 roku.

https://twitter.com/Binance_DEX/status/1118859357729333248

Binance ogłosiło również uruchomienie zdecentralizowanej wersji platformy. Jej użytkownicy będą mogli handlować za pośrednictwem portfeli kryptowalutowych bez konieczności przenoszenia swoich środków na giełdę. Według prezesa giełdy zapewni to większe bezpieczeństwo dla przesyłanych środków i umożliwi procesowanie kilku tysięcy transakcji na sekundę.

W przyszłym tygodniu dla użytkowników z Singapuru otworzona zostanie specjalna bramka binance, która umożliwi wymianę pieniędzy fiducjarnych (tj. dolar, euro itp.) bezpośrednio na kryptowaluty.

Powiązane

Spadek kursu bitcoina - o czym pamiętać w czasie bessy na rynku?

Jak idą prace nad poprawieniem skalowalności ethereum?

» więcej artykułów