theme switch

Dynamiczny wzrost ceny bitcoina w ostatnich dniach. Co mogło go spowodować?

Dla entuzjastów kryptowalut ostatnie 15 miesięcy przebiegało dość intensywnie. W styczniu 2018 roku, byliśmy świadkami, jak cena bitcoina osiągnęła prawie 20 000$, aby następnie pod koniec 2018 roku spaść do najniższego ubiegłorocznego poziomu, w którym kurs bitcoina wynosił około 3000$.

Aktualnie, na początku kwietnia, przełamana została bariera 5000$. Cena bitcoina osiągnęła ten poziom po raz pierwszy od listopada 2018r. W ciągu kilku dni wzrosła o ponad 25% i może oznaczać koniec przedłużającego się trendu spadkowego dla kursu bitcoina, który rozpoczął się w styczniu 2018 roku.

kurs bitcoin kwiecień 2019

Rys. Gwałtowny wzrost ceny Bitcoina BTC/USD od początku kwietnia 2019r.

 

Najbardziej prawdopodobnym powodem, przez który obserwowaliśmy wzrosty kursu było kupno bitcoina na kilku największych giełdach kryptowalutowych, w tym samym czasie, na łączną kwotę 100 milionów dolarów - twierdzi Oliver von Landsberg-Sadie, dyrektor generalny firmy kryptowalutowej BCB Group.

Zauważył on, że w na trzech dużych giełdach zarządzano algorytmicznie zamówieniami na zakup bitcoina, wynoszącym w sumie 20 000 BTC. Po analizie wolumenów giełd wskazanych przez eksperta, możemy zauważyć, że przeciągu godziny były one zsynchronizowane i opiewały na około 7000 BTC w przeciągu godziny. Mimo to analitycy nie są w stanie wskazać żadnych konkretnych zmian, które mogłyby wyjaśnić duże zamówienie tajemniczego nabywcy. Wielcy inwestorzy instytucjonalni na razie w dużej mierze pozostają na uboczu. Obawy dotyczące naruszeń bezpieczeństwa i niepewności regulacyjnej w wielu krajach podano jako tymczasowy powód braku entuzjazmu głównego nurtu w monetach cyfrowych.

Wzrost ceny bitcoina był również katalizatorem dla wzrostu pozostałych altcoinów. Niektóre z nich możemy nabyć w kantorze kryptowalut kantorbitcoin.pl (min. monero i litecoin zanotowały wzrost kursu odpowiednio o ponad 25% i 40% od początku miesiąca). Rosnący wolumen w ostatnich kilku dniach może świadczyć o wzroście zainteresowania kryptowalutami i wzmożonej aktywności na rynku.

Jeśli chcesz szybko i w prosty sposób kupić bitcoiny, skorzystaj z tej strony w kantorbitcoin.pl.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Ukraina zamierza zalegalizować kryptowaluty

Giełdy wstrzymują handel na kryptowalucie XRP, cena zalicza kolejny dołek.

» więcej artykułów