theme switch

Litecoin ustanowił historyczne maximum. Już 1400% wzrostu w tym roku!

W poniedziałek Litecoin osiągnął najwyższą w historii cenę - płacono za niego ponad 64 USD, co przekłada się na 1383% wzrostu od stycznia 2017, kiedy kosztował 4,33 USD.

Co to jest Litecoin?

Litecoin to kryptowaluta, którą Twórca - Charlie Lee określa jako "srebro w świecie kryptowalut" (przy czym złoto to oczywiście bitcoin). Litecoin posiada kapitalizację około 3,28 mld dolarów, co czyni ją piątą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, po bitcoinie, ripple, bitcoin cash oraz ethereum. Podobnie jak bitcoin, litecoin opiera się o blockchain (łańcuch bloków).

Jakie są różnice pomiędzy bitcoin i litecoin?

Charlie Lee określa swoją kryptowalutę jako właściwe rozwiązanie dla bieżących drobnych płatności (w przeciwieństwie do bitcoina, którego cel widzi bardziej w roli waluty rezerwowej, do przechowywania wartości).

Podobnie jak wydobycie bitcoin jest ograniczone do 21 milionów bitcoinów, tak w przypadku litecoina to ograniczenie wynosi 84 miliony. Obecnie w obiegu jest ok 52,5 mln litecoinów i 16,5 mln bitcoinów. Transakcje w sieci litecoin są znacznie szybciej zatwierdzane niż w przypadku bitcoina (w litecoin trwa to ok. 2 minuty) oraz obarczone są dużo mniejszą opłatą za transakcję.

Powiązane

Paypal umożliwia dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

Jak stworzyć własnego tokena NFT i gdzie można go sprzedać?

» więcej artykułów