theme switch

Binance kontynuuje spalanie własnych monet.

Dnia 12 lipca 2019 roku zespół binance ogłosił, że rezygnują oni ze wszystkich swoich przydziałów w postaci binance coinów (BNB) i zostaną one wykorzystane, aby osiągnąć cel którym jest spalenie 100 mln BNB. Zobowiązanie to rozpoczyna się od kwartalnego spalania, podczas którego spalone zostało 808 888 BNB (o łącznej wartości prawie 24 milionów dolarów). Spalanie ich własnych monet przez giełdę nadaje kryptowalucie deflacyjnego charakteru i powoduje, że jest jej w obiegu coraz mniej. Wiąże się to ze zmniejszoną jej podażą na rynek co przy stałym poziomie popytu powinno powodować wzrost jej ceny w dłuższym okresie czasu. Binance coin jest to kryptowaluta użytkowa giełdy, która służy między innymi do zmniejszania opłat za przeprowadzane transakcje oraz umożliwia udział w initial exhange offering.

Był to już 8 kwartał w historii giełdy, w którym "kasowali" oni swoje coiny. Za każdym razem wykorzystując 20% swoich kwartalnych profitów giełda odkupuje swoje coiny po aktualnym kursie, a następnie je spala. Poprzednie spalania prezentowały się następująco:

Zgodnie z oficjalnym dokumentem binance (ang. whitepaper) 40% całkowitej podaży monet zostało przydzielone zespołowi binance (80 mln. BNB) w nagrodę za pracę włożoną w budowę ekosystemu. Postanowili oni jednak, że z nich rezygnują. Co trzy miesiące nadal będzie palona odpowiednia ich ilość, która stanowi wartość 20% kwartalnych przychodów, ale zespół nie będzie otrzymywał monet obiecanych w początkowej alokacji, w zamian zostaną one spalone - a ich sumaryczna wartość w dolarach aktualnie wynosi około 2,400,000,000$.

Aktualna całkowita ilość monet wynosi 189 mln BNB. Oznacza to, że zespół spali swoje 80 milionów, a kolejne 9 mln. BNB zostanie spalone przez środki pochodzące z giełdy.

Jeśli chciałbyś skorzystać z giełdy binance, a jeszcze nie wiesz jak wpłacić tam swoje środki koniecznie przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł.

Całość dokumentu whitepaper binance dostępna będzie na końcu artykułu.

Powiązane

Czy wzrost ceny litecoina zwiastuje nadchodzący sezon na altcoiny?

Kryptowaluty wchodzą do mainstreamu - znamy szczegóły na temat waluty cyfrowej facebooka.

» więcej artykułów