theme switch

Binance wypowie świadczenie usług inwestorom z USA.

Jedna z głównych giełd kryptograficznych binance ogłosiła dzisiaj - 14 czerwca, że zaktualizowała swoje warunki użytkowania, co obejmuje w szczególności ograniczenie usług dla indywidualnych i korporacyjnych handlowców z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Ograniczenie to wynika z wczorajszej wiadomości, że firma binance uruchomi osobną, w pełni regulowaną platformę, która będzie umożliwiała wymianę pięniędzy fiducjarnych na kryptowaluty dla rynku USA.

W oficjalnym ogłoszeniu giełdy możemy przeczytać:

Po upływie 90 dni, które będą obowiązywać od dnia 12 września 2019 roku użytkownicy, którzy nie spełniają warunków korzystania z giełdy będą mieli dostęp do swoich funduszy oraz portfeli, ale nie będą mogli handlować ani wpłacać depozytów na konto giełdowe.

Zmianę tą w regulaminie można by obejść, poprzez wykorzystanie np. adresów IP, które wskazywałyby na inne pochodzenie danego użytkownika. Jest to jednak obarczone limitem wypłat do 2 bitcoinów dziennie co jest wyjątkowo małą kwotą dla dużych inwestorów. Brak weryfikacji konta oraz korzystanie z niezaufanych programów które modyfikują adresy IP wiąże się z dużym potencjalnym ryzykiem włamania na konto i utrudnionego ewentualnego procesu odzyskiwania środków.

Jakie zdanie ma kierownictwo giełdy na temat przyszłości i dalszego rozwoju binance?

Na twitterze CEO giełdy - Changpeng Zhao wypowiedział się o ewoluującej globalnej strukturze giełdy.

Niektóre krótkotrwałe niewygodne sytuacje mogą być konieczne do osiągnięcia sukcesu. Ciężko pracujemy, aby przekształcić te bolesne wydarzenia w długoterminowy zysk.

Na początku tego miesiąca pojawiła się również informacja ze strony binance, że zdecentralizowana platforma do wymiany kryptowalut opracowana przez giełdę będzie wykorzystywać blokowanie geograficzne w celu ograniczenia dostępu do witryny użytkownikom 29 krajów, w tym USA.  Użytkownicy z Polski nie zostaną objęci tym ograniczeniem. Giełda informowała również w ostatnim czasie, że zamierza tworzyć w różnorodnych lokalizacjach (bez podawania detali) nawet od kilku do kilkunastu punktów wymiany kryptowalut na pieniądze fiducjarne. Jednak z tego co udało nam się dowiedzieć, w Polsce taki punkt nie powstanie.

Do tej pory platformy takie powstały dla użytkowników z Ugandy, Jersey oraz Singapuru.

Jeśli posiadasz już konto na giełdzie binance, zachęcamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym poradnikiem na temat tego jak wpłacić tam środki.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

 

Powiązane

Kurs bitcoina poniżej 8 tys. dolarów, rynki finansowe notują rekordowe spadki.

Shopify dołącza do projektu libra utworzonego przez facebooka.

» więcej artykułów