theme switch

Większość osób, która posiada aktualnie Ethereum lub Bitcoina zarobiła na inwestycji.

Bitcoin oraz ethereum to dwie wiodące, oraz najbardziej rozpoznawalne kryptowaluty. Zajmują topowe miejsca pod względem kapitalizacji, a ich sumaryczna dominacja na całym rynku wynosi w tej chwili około 72,5%. Od czasu halvingu bitcoina, oraz pojawienia się projektów DeFi, działających na łańcuchu głównym ethereum, możemy obserwować znaczne wzrosty na całym rynku kryptowalut. Ethereum w ciągu ostatniego miesiąca zanotowało wzrosty na poziomie 75%, natomiast bitcoin wzrósł ponad 25%. Firma Glassnode, która zajmuje się analizą i badaniem statytyk oraz wskaźników związanych z kryptowalutami w ostatnim czasie umieściła na swoim profilu następującego tweeta:

Zgodnie z algorytmem, który wykorzystali do obliczeń wyszło im, że na dzień 3 sierpnia ponad 90% osób posiadających ethereum udało się zarobić na tej inwestycji. W przypadku bitcoina, na dzień dzisiejszy wartość tego wskaźnika mówi nam, że ilość osób, które na nim zarobiły wynosi 92%.

Mechanizm działania algorytmu.

Dla każdego adresu z saldem kryptowaluty większym niż zero określany jest średni koszt zakupu i porównywany jest on z ceną bieżącą. Jeśli aktualna cena jest wyższa, niż średnia cena kupna, to adres uznawany jest jako "in-profit". Jeśli nie, trafia do grupy tych osób, które są na stracie. Nie uwzględnia on więc adresów, które już sprzedały swoje kryptowaluty (z zyskiem lub ze stratą) a jedynie te, które cały czas są w ich posiadaniu. Na potrzeby statystyki przyjmuje się także, że jeden adres należy do jednej osoby, co nie zawsze może być zgodne z prawdą.

Warto jednak zwrócić uwagę także na inne statystyki. W przypadku bitcoina ponad 66% adresów od ponad roku nie ruszyło swoich środków, a adresy, które posiadają więcej, niż 1% bitcoinów będących w cyrkulacji wynosi około 10%. W przypadku ethereum ponad 56% adresów nie ruszyło swoich środków, nawet mimo ostatnich wzrostów. Ilość adresów, które posiada ponad 1% wszystkich monet będących w obrocie wynosi około 40%.

Jeśli chodzi o ilość monet w obiegu, to dobrze wiedzieć, że część z nich jest zamrożona na poczet prawidłowego działania projektów DeFi (w tym także bitcoinów). Aktualnie "zamrożone" jest około 4,6 miliona etherów oraz ponad 27 tys. bitcoinów, a wartości te wzrastają praktycznie z każdym dniem.

Ilość etherów zamrożona na poczet prawidłowego działania projektów DeFi.

Ilość bitcoinów zamrożona na poczet prawidłowego działania projektów DeFi.

 

Powiązane

Prezydent Chin wypowiada się na temat technologii blockchain.

Wielkie korporacje akumulują coraz więcej bitcoinów.

» więcej artykułów