theme switch

Bitcoin jest dotychczas najlepszą inwestycją w 2019 roku

Po słabym roku 2018, Bitcoin jest dotychczas najbardziej dochodowym popularnym aktywem inwestycyjnym w 2019 roku. Inwestując środki na początku stycznia 2019, po 4 miesiącach mogliśmy cieszyć się ponad 50% zyskiem, co w porównaniu z innymi popularnymi klasami aktywów inwestycyjnych daje wyjątkowo atrakcyjną stopę zwrotu.

Pary walutowe

Funt (#GBPPLN), Dolar (#USDPLN), Euro (#EURPLN), Frank (#CHFPLN) - Każda waluta ma swoją określoną wartość. Wartość ta jednak jest względna i potrafi zmieniać się w czasie. W przedstawionych parach to złoty jest walutą kwotowaną, więc oznacza to, że w odniesieniu do jej wartości przedstawione są zmiany. Największy wzrost złoty zanotował w parze do funta, na poziomie 4,8%. W parze do franka złoty zaliczył niewielki spadek, który wynosi -1,3%.

Surowce i metale szlachetne

Kolejną grupę aktywów stanowią metale szlachetne, w tym przypadku uwzględniłem dwa najpopularniejsze - takie jak złoto i srebro. Od początku roku cena złota w parze do złotówki wzrosła o 1,60%, natomiast srebro straciło na wartości -3,1%. Jak widać nie podlegają one dużym wahaniom kursu, ale mają jedną ważną cechę - są w stanie przechowywać wartość pieniądza w bardzo długich okresach czasu. Aktualnie cena jednej uncji złota to 1280 dolarów. Srebro kosztuje natomiast 14,95 dolara za uncję.

Ważnym surowcem, o którym warto wspomnieć ze względu na wzrosty jakie zanotował w tym roku jest ropa. Od początku tego roku jej cena wzrosła o 35,20% i znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Aktualnie cena za jedną baryłkę tego surowca wynosi 61,68 dolarów.

Indeksy giełdowe

Cztery indeksy giełdowe, na które warto zwrócić uwagę ze względu na wzrosty jakie zanotowały to kolejno NASDAQ, DAX, S&P 500 oraz WIG20. Największy tegoroczny wzrost z wymienionych spółek zanotował NASDAQ i wynosi on 21,10%. Najmniejszy wzrost na poziomie 3,60% należy natomiast do WIG20. Indeksy te podlegają już znacznym wahaniom kursowym i często są wykorzystywane do gry przy pomocy dźwigni finansowej na giełdzie forex.

Kryptowaluty

Jedyną kryptowalutą na liście, która jednocześnie zanotowała największy wzrost spośród przedstawionych w tym artykule aktywów jest bitcoin. Od początku roku zanotował on wzrost na poziomie ponad 56%. Aktualnie cena jednego bitcoina wynosi 5750 dolarów. Nie zawsze jednak generował od duże zyski na inwestorów. Pechowcy, którzy zakupili go w w styczniu/lutym ubiegłego roku byli narażeni na gwałtowny spadek kursu, o około 80% jaki zanotował w ciągu ubiegłego roku.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Japońskie giełdy zostają instytucjami finansowymi

Kwartalne podsumowanie wiodących giełd kryptowalutowych

» więcej artykułów