theme switch

Kurs Bitcoin powyżej 5000 USD - nowe ATH

Dziś stało się to na co wszyscy entuzjaści bitcoina wyczekiwali od kilku dni - kurs bitcoin dość pewnie pokonał psychologiczną granicę 5000 dolarów i obecnie, od kilku godzin, na największej giełdzie Bitfinex oscyluje w granicach 5300 USD za 1 BTC.

Ostatnie dni były dla "byczo" nastawionych inwestorów trudne, gdyż kurs bitcoin co prawda rósł, lecz działo się to dość opornie i w mało przekonywującym stylu. Wczorajszy dzień, który zakończył się wzrostem kursu o 2,6% dał impuls i dziś kurs wystrzelił o ponad 11% (na godzinę 18:30 kiedy ten artykuł jest pisane), nie tylko pokonując psychologiczną barierę 5000 USD, ale także ustanawiając nowe ATH (ang. all-time high, najwyższy kurs w historii) na poziomie 5375 USD (!) na największej giełdzie BitFinex. W ciągu dnia kurs długo utrzymywał się na poziomie ok 5200 USD, lecz w godzinach popołudniowych byki ruszyły do dalszego ataku i kurs nadal rośnie.

W Polsce za bitcoina trzeba obecnie płacić odpowiednio 18900 PLN na giełdzie Bitbay (teraz Zonda)oraz 18950 PLN w kantorze kantorbitcoin.pl. Oznacza to, że cena bitcoin w Polsce jest jeszcze niedoszacowana, co może stanowić okazję zakupową.

W ślad za ceną bitcoin podążył też kurs litecoin, który rośnie dziś o ponad 16%. Za 1 litecoin trzeba płacić aktualnie 59 dolarów a w polsce ok 205 PLN. Tutaj do najwyższego kursu jest jeszcze daleko, gdyż wcześniej litecoin zaliczył spory i gwałtowny spadek z poziomu ok. 300 PLN.

Najbliższe dni, a szczególnie weekend pokażą czy kurs bitcoin utrzyma się na nowym poziomie. Na pewno są ku temu szanse, gdyż w ostatnich dniach z zainteresowaniem w sprawie bitcoin wypowiadały się kluczowe osoby związane z Goldman Sachs. Wypowiedzi miliardera i ex-partnera Goldman Sachs, Michaela Novogratz oraz obecnego prezesa tego giganta finansowego Lloyda Blankfein, są dość jednoznacznie optymistyczne. Dołączenie tak dużej instytucji finansowej do rynku bitcoin z pewnością radykalnie korzystnie wpłynęłoby na wzrost wyceny bitcoin i innych kryptowalut.

Bitcoin przebija 5000 USD w dniu 12.10.2017. Źródło: Bitcoinwisdom.com

Powiązane

Deweloperzy monero naprawili błąd w portfelach sprzętowych Ledger.

Shopify dołącza do projektu libra utworzonego przez facebooka.

» więcej artykułów