theme switch

Bitcoin przebił 13000 dolarów, czy osiągnie nowe ATH?

Jak możemy zauważyć na wykresie cenowym bitcoina, jego cena rośnie w zastraszającym tempie. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia zwiększyła się o 40% i kontynuuje dalsze wzrosty. Analizując wykres w odniesieniu do poprzednich wzrostów jakie w przeszłości notował bitcoin, możemy zauważyć dwie kluczowe linie oporu, które stoją na jego drodze do ATH (ang. all time high). Pierwsza z nich znajdowała się na poziomie ok. 13000$ i mogliśmy zauważyć już lekkie odbicie od tego poziomu, a następnie przebicie jej. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kolejny przystanek będzie znajdował się w okolicach ok. 17000$,a później na poziomie aktualnego ATH czyli około 20000$.

Analiza techniczna USD/BTC

Wykres cenowy bitcoina w parze do dolara (USD/BTC).

Niektórzy analitycy przewidują, że aktualna bańka może być jeszcze większa od poprzedniej, ponieważ bitcoin zaczynał od większego pułapu cenowego. Zainteresowanie przy aktualnym poziomie cenowym jest o wiele niższe, niż miało to miejsce przy tej samej cenie w grudniu 2017 roku. Aktualnie, jak widzimy na poniższym wykresie, jest takie jak na samym początku poprzedniej bańki - czyli w październiku 2017 roku.

Analizując inne wskaźniki cenowe, takie jak RSI (oscylator określający siłę trendu) znajduje się aktualnie na poziomie ponad 80. Jest to wartość, która oznacza że mamy do czynienia z bardzo silnym trendem wzrostowym (co widać po cenie bitcoina). Jednak jego wartość mogłaby sugerować w przyszłości lekkie zwolnienie - co nie jest równoznaczne ze spadkami. Kurs może się utrzymać na stałym poziomie lub wzrosty będą miały mniejszą skalę, co pozwoli na jego wyhamowanie.

Warto zauważyć, że domiacja bitcoina osiągnęła rekordowy tegoroczny poziom i wynosi 62%. Powoduje to, że altcoiny gwałtownie tracą na wartości w parze do bitcoina, natomiast do dolara notują wzrost lub utrzymują stały poziom. Wysoka cena bitcoina jednak dobrze wróży dla ich przyszłości, ponieważ to on będzie katalizatorem do wzrostów większości altcoinów.

Dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu, za jednego bitcoina na stronie kantorbitcoin.pl trzeba było zapłacić ponad 50 tys. złotych.

 

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Spadek kursu bitcoina - o czym pamiętać w czasie bessy na rynku?

Tesla kupuje bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów!

» więcej artykułów