theme switch

Bitcoin - walka o utrzymanie trendu wzrostowego.

Ostatnie tygodnie dla inwestorów kryptowalutowych układały się dość dobrze, biorąc pod uwagę perspektywę kilku ubiegłych miesięcy. Bitcoin odbijając się kilkukrotnie od dołka na poziomie 30 tys. dolarów za sztukę i stara się przełamać trend spadkowy, który miał miejsce od połowy maja bieżącego roku. Podczas zaledwie kilku tygodni cena bitcoina spadła o ponad 50%, a następnie wkroczyła w okres akumulacji z lokalnymi wybiciami, które również dość szybko były korygowane. W ostatnim czasie jednak doszło do dość znacznego wyłąmania, w którym kurs bitcoina wkroczył z powrotem na szlak trendu wzrostowego.

Kurs bitcoina w parze do dolara (BTC/USD) na dobowym interwale czasowym.

Zazwyczaj, gdy kurs bitcoina znajduje się powyżej średniej krączącej z 200 ostatnich okresów (na dziennym interwale czasowym) uznaje się, że mamy do czynienia z rynkiem byka. Duże znaczenie ma także to, gdzie w danym momencie  znajduje się na tygodniowym interwale czasowym linia EMA-21 (ekspotencjalna średnia krocząca z 21 okresów). Jeśli obydwie z tych linii zostaną przetestowane jako wsparcie lub po przebiciu ich kurs stabilnie notował będzie dalsze wzrosty to możemy uznać, że powróciliśmy do rynku byka oraz istnieje duże prawdopodobieństwo osiągnięcia przez bitcoina nowych szczytów w najbliższych miesiącach.

Wskaźnik RSI

Jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu oraz to czy dany składnik aktywów jest nadmiernie wykupowany lub wyprzedawany. Jeśli wartość RSI jest wysoka, oznacza to, że niedługo możemy mieć do czynienia z odwróceniem trendu, ponieważ dany składnik aktywów został w ostatnim czasie nadmiernie wykupiony, w porównaniu do średniej wartości z wcześniejszych okresów. W ostatnich tygodniach wskaźnik ten również wyłamał się z długotrwałego trendu spadkowego, a gdy jego wartość spadła już poniżej 15 punktów to powoli rozpoczął on trend wzrostowy. Aktualnie znajduje się on przy wartości około 65 punktów, jednak wielokrotnie zdarzało się w rynku byka, że osiągał poziom powyżej 90 punktów, a cena i tak kontynuowała dalszy wzrost.

Wskaźnik nastrojów rynkowych

Nastroje rynkowe wśród inwestorów w ostatnim czasie bardzo szybko uległy zmianie. W ubiegłym miesiącu mieliśmy do czynienia z ekstremalnym poziomem strachu, jednak po ostatnim wybiciu wróciła wśród inwestorów nadzieja na dalsze wzrosty. Aktualnie możemy zauważyć, że powoli zaczyna panować chciwość, a wraz z dalszymi wzrostami będzie ona jeszcze większa.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Powiązane

Rusza nowy blockchain Terra Luna 2.0. Co warto wiedzieć?

Jakie typy adesów możemy spotkać w sieci bitcoina?

» więcej artykułów