theme switch

Dwutygodniowe podsumowanie - najważniejsze aktualności ze świata kryptowalut

Binance usuwa Bitcoin SV

CEO giełdy Binance - Changpeng Zhao, w wywiadzie dla CNBC Crypto trader powiedział, że w ostatnich kilku dniach na jego giełdzie liczba wykonywanych transakcji, ich wielkość jak również liczba składanych przez klientów zamówień bije nowe rekordy i jest aktualnie wyższa, niż w styczniu 2018 roku, gdy bitcoin osiągał poziom prawie 20000$.

Na twitterze ogłosił on również, że z giełdy binance usunięty zostanie Bitcoin SV. Jako główny powód podaje to, że osoba, która prowadzi pieczę nad tym projektem, a mianowicie Craig Wright kłamie, że to on jest twórcą oryginalnego bitcoina, legendarnym Satoshim Nakamoto.

Bitcoin SV jest to jedna z kryptowalut, która powstała w wyniku podzielenia łańcucha bloków bitcoina casha. Bitcoin cash natomiast powstał po rozłamie głównego łańcucha bitcoina. (ang. fork)

W ślad za Binance poszła inna duża giełda - Kraken oraz serwis wymiany kryptowalut Shapeshift.

Informacja o usunięciu bitcoina SV z najpopularniejszych giełd nie pozostała bez echa. Przez ostatni tydzień jego cena poszybowała w dół o ponad 35% i ciągle spada.

Rośnie liczba transakcji bitcoin

W ubiegłym tygodniu bitcoin po raz pierwszy od 18 stycznia 2018 roku przekroczył poziom 500 tyś. wykonanych transakcji podczas jednego dnia. Jego cena, od czasu wzrostów z początku kwietnia trzyma aktualnie stabilny poziom w okolicach 5200$

liczba transakcji bitcoin

Rys. 1. Ilość dziennych tranksacji wykonywanych przy pomocy bitcoina.

Coinbase oferuje kartę Visa

Giełda Coinbase ogłosiła, że razem firmą Visa umożliwiają płatności z wykorzystaniem kryptowalut, przy pomocy specjalnej karty Visa. Możliwe będzie połączenie tej karty razem z kontem giełdowym Coinbase. Będziemy mogli wybrać przy pomocy której kryptowaluty chcemy płacić. Podczas płatności, z naszego konta pobrana zostanie określona kryptowaluta, a odbiorca transakcji otrzyma płatność w dolarach po aktualnym kursie danej waluty cyfrowej. Aktualnie opcja ta jest możliwa do wykorzystania tylko przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale w nadchodzących miesiącach ma również objąć inne europejskie kraje.

 

Podróżuj za bitcoiny

Firma podróżnicza z Wielkiej Brytanii - Corporate Traveller w komunikacie prasowym ogłosiła, że od 15 kwietnia będą akceptować płatności przy pomocy bitcoina.  Ogłosili oni współpracę z firmą kryptograficzną BitPay, która będzie pośrednikiem w realizowaniu tych transakcji. Zgodnie z komunikatem prasowym firma Corporate Traveller nie przejmuje się zmiennością cen na rynu kryptowalut, ponieważ bitcoiny zostaną przeliczone bezpośrednio na funty brytyjskie. BitPay ma rzekomo pobierać 1% prowizji za konwersję funduszy, co według Corporate Traveler jest tańsze niż przetwarzanie kart kredytowych.

Powiązane

Co nadaje kryptowalutom ich wartość?

Jakie są najpopularniejsze zagrożenia spotykane w świecie kryptowalut?

» więcej artykułów