theme switch

Kantor kryptowalut - czym jest i jak działa?

Kantor kryptowalut jest to serwis, który umożliwia swoim użytkownikom zakup oraz sprzedaż mnogiej ilości kryptowalut, bez konieczności zakładania konta. W przeciwieństwie do kryptowalutowych giełd, nie wymagamy konieczności rejestracji ani posiadania specjalnego konta, za pomocą którego można handlować kryptowalutami.

Nie przechowujemy również środków naszych użytkowników - trafiają one bezpośrednio na portfel właściciela, który należy podać podczas składania zamówienia. Trzymając środki na giełdzie należy mieć na uwadze, że są one własnością tejże giełdy. Może dojść do sytuacji, w której platforma przechowująca za nas kryptowaluty ogłosi upadłość, a wtedy zazwyczaj zamraża ona środki swoich użytkowników. Trzymając waluty cyfrowe na portfelu, na który trafiają bezpośrednio gdy korzystasz z kantoru, nie ponosimy tego ryzyka.

Kantor kryptowalut online

W przypadku kantorów kryptowalutowych możemy wyróżnić ich dwa rodzaje. Jedne z nich to kantory stacjonarne, które posiadają swoją placówkę, a drugi typ to kantory działające w pełni online. Korzystanie z kantorów stacjonarnych ma swoje zalety jak np. możliwość kupna bitcoina za gotówkę, ale jest to jednak bardzo ograniczone w zależności od kwoty transakcji, a także ogranicza nas lokalizacja. Kantory online, jak np. KantorBitcoin nie ograniczają nas ani pod względem kwoty zakupu, a także możliwe jest korzystanie z niego niezależnie od miejsca na świecie, w którym się znajdujemy. Ponadto kantor kryptowalut nie wymaga uiszczenia żadnych dodatkowych opłat, poza standardowymi kosztami związanymi z transakcją.

Jak działają kantory kryptowalut?

Oprócz standardowych transakcji kupna i sprzedaży walut cyfrowych kantor umożliwia także opłacenie bieżących rachunków lub kupno przedmiotów za pomocą kryptowalut. Cały proces przebiega bardzo szybko i sprawnie oraz bez zbędnych formalności. Podajesz adres swojego portfela, płacisz i otrzymujesz bitcoiny. Wymiana kryptowalut w kantorze online jest jednym z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych sposobów na zakup i sprzedaż cyfrowych aktywów.

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób możesz kupić lub sprzedać szybko i bezproblemowo za pomocą naszego kantoru to koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami na ten temat.

Krok po kroku jak to zrobić jest opisane w jednym z naszych poradników: Jak kupić bitcoina? - instrukcja. Informacje na temat tego jak sprzedać swoje bitcoiny znajdziesz natomiast w poradniku zatytułowanym: Krok po kroku: Sprzedajemy bitcoiny – instrukcja.

Powiązane

Gdzie kupić bitcoiny?

Czy możliwe jest zhackowanie sieci blockchain kryptowalut?

» więcej artykułów