theme switch

Jak odebrać darmowe kryptowaluty ze strony blockchain.com?

Strona Blockchain.com, by zachęcić ludzi do korzystania z kryptowalut prowadzi aktualnie kampanię reklamową, w której za założenie portfela na ich stronie i zweryfikowaniu konta rozdają darmowe kryptowaluty o wartości (30-40$).

Jak założyć konto?

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę https://www.blockchain.com/pl/getcrypto i kliknięcie w przycisk "Get yours crypto".

Następnie klikamy w prawym górnym rogu przycisk "sign up".

Następnym krokiem będzie utworzenie konta, tutaj podajemy adres e-mail oraz hasło, czytamy warunki użytkowania oraz politykę prywatności, jeśli wszystko nam odpowiada zaznaczamy haczyk i przechodzimy dalej.

Po założeniu konta i zalogowaniu się pojawi nam się następujący komunikat. Klikamy "get started".

Kolejnym etapem jest weryfikacja naszego konta, aby otrzymać link weryfikacyjny klikamy opcję "send code" i po kilku minutach pojawi się on w naszej skrzynce odbiorczej. Następnie musimy podać swoje dane, aby uniknąć sytuacji w której jedna osoba więcej niż raz korzysta z promocji.

Gdy dostaniemy już maila z wiadomością, otwieramy ją i potwierdzamy, że e-mail należy do nas.

Gdy podamy swoje dane i potwierdzimy wiadomość na e-mailu przechodzimy do ostatniego kroku, w którym przy pomocy kamerki internetowej będziemy musieli zrobić sobie selfie oraz zdjęcia dowodu/paszportu lub prawa jazdy. Zalecane jest zakrycie poufnych danych takich jak pesel i numer dowodu palcem, aby nie były widoczne na zdjęciu.

 

Na tym etapie robimy sobie selfie i klikamy dalej, następnie dokument tożsamości fotografujemy od przodu, klikamy dalej i na koniec fotografujemy go od tyłu, po czym przechodzimy do ostatniego etapu.

(Mimo iż strona jest bezpieczna, to pamiętaj, aby takie dane jak pesel czy numer dowodu zakryć palcem podczas robienia zdjęcia, w razie gdyby dostały się w niepowołane ręce jest to zabezpieczenie.)

Jeśli przejdziemy ostatni etap wyświetli nam się następujący komunikat. Najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych powinniśmy otrzymać nasze środki. (U nas trwało to dosłownie kilka sekund.)

Mam już swoje darmowe kryptowaluty, co dalej?

Gdy wejdziemy już w posiadanie otrzymanych środków, należy zrobić z nimi to co uznamy za słuszne.

Jeśli będziemy chcieli je od razu sprzedać i wymienić na złotówki, można zrobić to przy pomocy naszego kantoru. Kryptowalutę Stellar, którą otrzymaliśmy na nasz portfel, możemy wymienić na tym samym portfelu na bitcoina. Po kliknięciu "exchange" dokona się wymiana.

Gdy już mamy bitcoina, możemy go sprzedać za złotówki w naszym kantorze https://kantorbitcoin.pl/

Krok po kroku jak tego dokonać jest opisane w tym poradniku.

Powiązane

Policja i KantorBitcoin ostrzegają przed fałszywymi brokerami kryptowalut!

Co z podatkiem PCC od kryptowalut w 2019 roku?

» więcej artykułów