theme switch

Elon Musk przyjmuje płatności w bitcoinach za samochody Tesli.

W dniu dzisiejszym na twitterze, Elon Musk - CEO Tesli ogłosił, że będą oni akceptować płatności w bitcoinach za swoje samochody.

Jest to przełomowy moment w historii, ponieważ jest to pierwsza wielka korporacja, która odważyła się na taki ruch. Ponadto mogliśmy dowiedzieć się również że bitcoiny, które otrzyma Tesla za swoje samochody nie będą wymieniane do waluty fiducjarnej (dolara), ani innych aktywów rynkowych tylko gromadzone na portfelach.

Po raz pierwszy sygnalizowali oni ten zamiar w chwili, gdy firma ogłosiła, że nabyli oni bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów bezpośrednio za kapitał spółki. Mogliśmy o tym przeczytać bezpośrednio w zgłoszeniu do SEC (Amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd), a informacja ta spowodowała swego czasu gwałtowny wzrost ceny bitcoina i ustanowienie nowego ATH (ang. all time high).

Na razie opcja zakupu samochodów za bitcoiny ma być dostępna tylko dla klientów z USA, a dopiero za jakiś czas poszerzona zostanie prawdopodobnie na resztę świata. Firma ma zamiar również stworzyć własne węzły w sieci bitcoina, za pomocą których będą mogli brać udział w walidowaniu transakcji. Informacja ta tym razem nie wywarła jednak dużego wpływu na cenę samego bitcoina, ponieważ wzrósł on zaledwie 2%, a następnie wybicie to zostało szybko zniwelowane. Aktualnie od dłuższego czasu kurs oscyluje w okolicach 55 tys. dolarów i stabilnie trzyma ten poziom.

Powiązane

Na czym polega wash trading? Dlaczego giełdy sztucznie zawyżają wolumen?

Cena bitcoina przekroczyła 10000 dolarów - psychologiczna bariera przełamana.

» więcej artykułów